Ferencz Jácint (szerk.)

Munkajog és társadalombiztosítási jog


A sztrájk jogkövetkezményei

Jogszerű sztrájkban való részvétel esetén a munkavállaló munkajogi védelemben részesül. A sztrájk kezdeményezése, illetve a jogszerű sztrájkban való részvétel nem minősül a munkaviszonyból eredő kötelezettség megsértésének, amiatt a dolgozóval szemben nem tehető hátrányos intézkedés (például fegyelmi büntetés) [Szt. 6. § (1) bekezdés]. A jogszerű sztrájkban részt vevő dolgozót emellett megilletik a munkaviszonyból eredő jogosultságok (például a szabadság szempontjából munkaviszonyban töltött időnek számít ez az időszak is). Ugyanakkor a sztrájk miatt kiesett munkaidőre díjazásra nem tarthat igényt, kivéve, ha a felek ettől eltérően állapodtak meg [Szt. 6. § (2)–(3) bekezdés].

Munkajog és társadalombiztosítási jog

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó – Ludovika Egyetemi Kiadó

Online megjelenés éve: 2023

ISBN: 978 963 454 951 2

A szélesebb értelemben vett munkajogi szakterület áthatja mindennapi életünket, az ezzel kapcsolatos ismeretek minden munkáltató és munkavállaló számára fontosak. A munkajoggal professzionálisan foglalkozó jogászok abban segítik a jogkeresőket, hogy az ezekből az életviszonyokból származó konfliktusokat megnyugtatóan oldhassák meg. Ennek okán képezi ez az ismeretkör a jogi szakvizsga részét.

A jogi szakvizsgára készülők, munkajoggal rendszeresen vagy alkalomszerűen foglalkozó jogászok, egyetemi hallgatók, munkavállalók és munkáltatók is haszonnal forgathatják a könyvet, amely a munkajogi és társadalombiztosítási jogi ismeretek tematikus, a jogi szakvizsga-tételsor felépítéséhez igazodó, tételszerű bemutatására törekszik.

A kötet szerzői mindannyian gyakorló munkajogászok és társadalombiztosítási joggal foglalkozó szakemberek, akik könnyen tanulható, jól áttekinthető, szakkönyvként is használható művet kívántak a tisztelt Olvasó kezébe adni.

Hivatkozás: https://mersz.hu/ferencz-munkajog-es-tarsadalombiztositasi-jog//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave