Kovács István

Egy empirikus kutatás részletei: a prostitúció jelensége és társadalmi kontrollja napjainkban


A prohibicionista modell

A modell képviselői a prostitúció jelenségét (erkölcstelenségére tekintettel) igyekeznek minden eszközzel kipusztítani (Molnár, 2010). Minden olyan személy, aki a prostitúcióban bármilyen formában részt vesz, felelősségre vonható, amely igazgatási és büntetőjogi szankciót von maga után. A prostituáltakra a társadalom úgy tekint, mint a betegségek hordozóira, a köz szégyenére, ez büntethetőségük alapja is egyben (Bódis, 2011). A kliens büntetendőségének indoka, hogy keresletet gerjeszt, amely azzal a veszéllyel jár, hogy a prostitúciós üzletágba a gyermekeket és a fiatalkorúakat is bevonja. A futtatók magatartásaikkal kizsákmányolják a prostituáltakat, ezáltal embertelen körülmények közé kényszerítik őket. A tiltás elmélete szerint amennyiben a futtató szankcionálása megtörténik, úgy a kereskedelmi szexipar is megszűnik (Benoit et al., 2013).

Egy empirikus kutatás részletei: a prostitúció jelensége és társadalmi kontrollja napjainkban

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó – Ludovika Egyetemi Kiadó

Online megjelenés éve: 2023

ISBN: 978 963 454 964 2

Vannak olyan öröknek nevezhető társadalmi jelenségek, amelyek megmagyarázhatatlanul, de mindig a kutatások középpontjába kerülnek, arra a közélet, a tudományos és szakmai világ is árgus szemekkel tekint. Ilyen jelenség – többek között – a prostitúció is, amely akárcsak az ókorban vagy a középkorban, ugyanúgy napjainkban is közérdeklődésre tart számot. E kötet a prostitúció jelenségével és társadalmi kontrolljával ismertet meg bennünket, lépésről lépésre vezeti be az olvasót ebbe a látenciába burkolózó, titkos világba.

Hivatkozás: https://mersz.hu/kovacs-egy-empirikus-kutatas-reszletei-a-prostitucio-jelensege-es-tarsadalmi-kontrollja-napjainkban//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave