Kovács István

Egy empirikus kutatás részletei: a prostitúció jelensége és társadalmi kontrollja napjainkban


A reglementációs modell

Amit az állam a 11–20. században a tiltással nem tudott megoldani, azt keretek közé szorító szabályozással próbálta megvalósítani. A reglementációs modell először Franciaországban vált elfogadottá. A stratégia kidolgozása egy francia orvoshoz köthető: Parent du Chatelet, aki a De la prostitution dans la ville de Paris című könyvében arra a következtetésre jutott, hogy a nemi betegségek terjedésének fő oka a prostitúció burjánzása, ezért azt a közegészségügy érdekében kontroll alatt kell tartani.1 Bár nem ő volt az első, aki a prostitúció jelenségét szabályozni kívánta. 1802-ben a Bureau des Moeurs Paris a Sex, szociális higiénia és kétélű kard című közigazgatási rendeletben már életre hívta ezt a modellt.

Egy empirikus kutatás részletei: a prostitúció jelensége és társadalmi kontrollja napjainkban

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó – Ludovika Egyetemi Kiadó

Online megjelenés éve: 2023

ISBN: 978 963 454 964 2

Vannak olyan öröknek nevezhető társadalmi jelenségek, amelyek megmagyarázhatatlanul, de mindig a kutatások középpontjába kerülnek, arra a közélet, a tudományos és szakmai világ is árgus szemekkel tekint. Ilyen jelenség – többek között – a prostitúció is, amely akárcsak az ókorban vagy a középkorban, ugyanúgy napjainkban is közérdeklődésre tart számot. E kötet a prostitúció jelenségével és társadalmi kontrolljával ismertet meg bennünket, lépésről lépésre vezeti be az olvasót ebbe a látenciába burkolózó, titkos világba.

Hivatkozás: https://mersz.hu/kovacs-egy-empirikus-kutatas-reszletei-a-prostitucio-jelensege-es-tarsadalmi-kontrollja-napjainkban//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave