Kovács István

Egy empirikus kutatás részletei: a prostitúció jelensége és társadalmi kontrollja napjainkban


A kutatási minta

A kutatási minta két csoportból tevődött össze. Az egyik csoportot prostituáltak, a másikat rendőrök alkották. Az egyes csoportokban 50-50 fő vett részt. Nagyon fontos kiemelni, hogy az interjúk a legszigorúbb anonimitást megtartó szabályokra épültek. A mintákból az érintettekre vonatkozó személyes következtetés nem vonható le. A prostituáltakat életkor, rétegződés és lakhely, míg a rendőröket életkor, szolgálati ág/beosztás és szintén lakhely szerint csoportosítottam. A mintaválasztás technikáját az úgynevezett hólabda módszerrel hajtottam végre. Mikor a kapcsolati rendszeremen keresztül már kimerültek a különböző felkeresési módok (telefon, személyes látogatás stb.) akkor a már interjút adott, vizsgált személyek véletlenszerű és/vagy tudatos kiválasztásával, azok ajánlásával és kapcsolataik révén, ismerőseikkel, munkatársaikkal, kollégáikkal majd azok ismerőseivel, munkatársaival, kollégáival bővítettem a kört.

Egy empirikus kutatás részletei: a prostitúció jelensége és társadalmi kontrollja napjainkban

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó – Ludovika Egyetemi Kiadó

Online megjelenés éve: 2023

ISBN: 978 963 454 964 2

Vannak olyan öröknek nevezhető társadalmi jelenségek, amelyek megmagyarázhatatlanul, de mindig a kutatások középpontjába kerülnek, arra a közélet, a tudományos és szakmai világ is árgus szemekkel tekint. Ilyen jelenség – többek között – a prostitúció is, amely akárcsak az ókorban vagy a középkorban, ugyanúgy napjainkban is közérdeklődésre tart számot. E kötet a prostitúció jelenségével és társadalmi kontrolljával ismertet meg bennünket, lépésről lépésre vezeti be az olvasót ebbe a látenciába burkolózó, titkos világba.

Hivatkozás: https://mersz.hu/kovacs-egy-empirikus-kutatas-reszletei-a-prostitucio-jelensege-es-tarsadalmi-kontrollja-napjainkban//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave