Kovács István

Egy empirikus kutatás részletei: a prostitúció jelensége és társadalmi kontrollja napjainkban


Bevezetés

A médiának köszönhetően napról napra fül- és szemtanúi lehetünk annak, hogy a Földön hány olyan embertársunk él, akiket a 21. század hajnalán még mindig rabszolgasorban tartanak. Ahány bántalmazott ember, annyi valós és megélt rémtörténet, fájdalmakkal, gyötrelmekkel teli napok, hetek, hónapok. A futtatók, valamint a kliensek a prostitúciós bűncselekmények áldozatait nap mint nap adják-veszik, szexuális szolgáltatásra kényszerítik, testileg, lelkileg kizsákmányolják és bántalmazzák őket.1 A sértettek önmagukon, némi szerencsén és a hitükön kívül másra nem számíthatnak. Egy dolog marad számukra: a remény. A remény, hogy a borzalmak egyszer véget érnek, imáik meghallgatásra találnak, a hatóságok megmentik őket, és alapvető emberi, illetve alkotmányos jogaikat – társadalmi keretek között – újra gyakorolni tudják majd.

Egy empirikus kutatás részletei: a prostitúció jelensége és társadalmi kontrollja napjainkban

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó – Ludovika Egyetemi Kiadó

Online megjelenés éve: 2023

ISBN: 978 963 454 964 2

Vannak olyan öröknek nevezhető társadalmi jelenségek, amelyek megmagyarázhatatlanul, de mindig a kutatások középpontjába kerülnek, arra a közélet, a tudományos és szakmai világ is árgus szemekkel tekint. Ilyen jelenség – többek között – a prostitúció is, amely akárcsak az ókorban vagy a középkorban, ugyanúgy napjainkban is közérdeklődésre tart számot. E kötet a prostitúció jelenségével és társadalmi kontrolljával ismertet meg bennünket, lépésről lépésre vezeti be az olvasót ebbe a látenciába burkolózó, titkos világba.

Hivatkozás: https://mersz.hu/kovacs-egy-empirikus-kutatas-reszletei-a-prostitucio-jelensege-es-tarsadalmi-kontrollja-napjainkban//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave