Kelló Éva (szerk.)

Coaching irányzatok a gyakorlatban


Nárcisztikus kultúra

Csapat 2: A klip által megjelenített torznak és csúnyának szerepe lehet a nárcisztikus kultúra irrealitásainak kreatív rombolásában. A rútság emlékeztetőül szolgálhat arra, hogy nem kell mindennek tökéletesnek lennie ahhoz, hogy értékes legyen és arra kényszeríthet bennünket, hogy a dolgokat új megvilágításban lássuk. A tökéletlenségünk vállalása az önazonosságunk, hitelességünk (autentikusságunk) egyik kulcsa lehet, és nagyfokú önismeretre vall. Fontos belátnunk, hogy az életben nem minden tökéletes, és ez így van rendjén. Talán ezért vált olyan népszerűvé az elmúlt években a Wabi-sabi fogalma, ami szintén arról szól, hogy megtaláljuk a szépséget a tökéletlenségben, és elfogadjuk a növekedés, a pusztulás és a megújulás természetes ciklusát. Az emberek kezdik felismerni, hogy a fizikai, lelki, jellembeli szépség minden formában, méretben és színben létezik, és nem kell megfelelnünk a szépség szűk definíciójának ahhoz, hogy vonzóak legyünk magunk és mások számára. Minél inkább elfogadjuk a sokszínűséget és ünnepeljük a tökéletlenséget, annál jobban tudjuk értékelni a minket körülvevő világ ezerarcú, gyakran ellentmondásos szépségét. A videó segít belátni, hogy a szépség és a rútság szubjektív fogalmak, amelyeket erősen befolyásolnak a kulturális normák és a személyes előítéletek. Ezért fontos a Come to Daddy, mert segít megkérdőjelezni és árnyalni a feltevéseinket arról, hogy mi szép. Hogy értékelhetjük a szépséget mindenben, még az úgynevezett csúnya dolgokban is. Ez lehetővé teszi, hogy elfogadóbbak legyünk másokkal, magunkkal, az egész életünkkel.

Coaching irányzatok a gyakorlatban

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2024

ISBN: 978 963 454 935 2

„Nekünk, HR-szakmabelieknek a napi munkánk egyre inkább fontossá váló része a coaching, amely a technológiai környezetünk folyamatos, intenzív fejlődésével még inkább felértékelődik. Keresi a helyét a napi kihívásokat jelentő helyzetekben a pályakezdő, a tehetség, a tapasztalt vezető egyaránt, ehhez pedig jó helyről, jó forrásból elsajátított szakmai tudásra van szükségünk. A korábbi kiadvány a coaching elméleti alapokat fektette le magas minőségben, a mostani kiadvány pedig a gyakorlatot hozza közelebb az olvasóhoz, ugyanazon a magas szakmai színvonalon. Nekünk, gyakorló HR-eseknek pedig óriási szükségünk van a gyakorlatba fordítható coaching tudásra, ezért ismét hálásak lehetünk az alkotóknak. Köszönjük!”

Medvey Leila, HR Vezető, K&H Bank Zrt.

„Kelló Éva ötletgazdaként és szerkesztőként jegyzett új könyve a hazánkban is következő érettségi szakaszába érkezett coaching irányzatok széleskörű és életszerűen gyakorlatias bemutatása. Finom harmóniában olvad össze a szakmai alázat, a beavató olvasmányosság és a tudományos hitelesség igénye. Vitathatatlan érdekessége, hogy az olvasó folyamatosan látja a színpadot, de belát a színfalak mögé is. Izgalmas szellemi utazás szakembereknek és pusztán érdeklődőknek is.”

Prof. Dr. Heidrich Balázs, rektor, BGE

„A könyv fejezeteinek kiváló szerzői garanciát jelentenek arra, hogy valóban pontos képet kapunk a bemutatott irányzatokról. A folyamatok ismertetése során szinte élő bepillantást nyerhetünk az egyes irányzatok működésének mélyére, és a gyakorlatban figyelhetjük meg az eszköztárat és annak eredményességét. Az interpretáló elemzések mentén pedig egyértelműen láthatóvá válik, hogy a coaching közel sem egy baráti beszélgetés, hanem magas szintű szakértői tudatossággal vezetett célirányos folyamat, amely a partneri együttműködés keretrendszerében szolgálja az ügyfél valós előrehaladását.

Meggyőződésem, hogy mind kezdő, mind gyakorló coachok számára értékes tudást kínál a kötet.”

Dobos Elvira Elnök, Magyarországi Coach-szervezetek Szövetsége

Hivatkozás: https://mersz.hu/kello-coaching-iranyzatok-a-gyakorlatban//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave