Dudits Dénes, Györgyey János

Zöld GMO-k a laboratóriumban és a szántóföldön


A befektető cégek anyagi, gazdasági érdekei

Talán a géntechnológiára épülő üzletben érdekelt cégek érdekei a leginkább egyértelműek. Mint minden más területen működő vállalatnál, legyen az kisebb vagy egy nagy multinacionális cég, az alapvető cél az, hogy profitot termeljen, vagyis nyereséges legyen. Azok az agrármultik, amelyek befektettek a génnemesített növényfajták kifejlesztésébe és elterjesztésébe, természetesen azért tették, hogy jobb áron eladható, több profitot termelő, piacképesebb növényfajtáik legyenek. Ezt negatívumként a szemükre vetni egyszerűen képmutatás. Az elmúlt bő másfél évtized már bizonyította, hogy a gazdák vevők ezekre a termékekre, a génnemesített vetőmagok sikere az, ami miatt profitot hoznak eladónak, vevőnek egyaránt. Az autógyárak is azért gyártanak biztonságosabb és kevésbé környezetszennyező autókat, mert azokkal nagyobb profitot termelhetnek, mint a régi elavult típusaikkal, ne várja hát senki, hogy egy agrár-biotechnológiai cég a saját, elemi érdekei ellenében cselekedjen.

Zöld GMO-k a laboratóriumban és a szántóföldön

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 454 131 8

Miként segíti a géntechnológia a növények nemesítését? Hogyan készülnek a génnemesített növények, a zöld GMO-k? Mit mond a tudomány az egyes GM növények egészségügyi és környezeti kockázatairól? Milyen GM növényekre számíthatunk a közeljövőben? Kinek milyen haszna származik a növényi géntechnológiából? Adjunk-e szabad választást a magyar gazdáknak a fajták, technológiák megválasztásában? Kinek az érdeke a „GMO-cirkusz"? Miért jutottunk zsákutcába a társadalmi viták során?

A Pont könyvek sorozat új darabja, a Zöld GMO-k érthető és logikus válaszokkal szolgál, határozott pontokat téve a kérdőjelek helyére.

Hivatkozás: https://mersz.hu/dudits-gyorgyey-zold-gmo-k-a-laboratoriumban-es-a-szantofoldon//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave