Környei Ágnes

Emberi jogok a nemzetközi kapcsolatokban


ECOSOC

Sokáig a Gazdasági és Szociális Tanács (Economic and Social Council, ECOSOC) tevékenysége volt a legintenzívebb az emberi jogi normák alakításában, ugyanis ez a szerv koordinálja az ENSZ, valamint az ENSZ-család szakosított intézményeinek és szervezeteinek szerteágazó munkáját. Az emberi jogokkal kapcsolatos tanulmányok, ajánlások kidolgozására az Alapokmány szerint a Közgyűlésnek van jogosítványa, aki azt átadta a Gazdasági és Szociális Tanácsnak. A Tanács 54 tagját különböző régiókból választják.

Emberi jogok a nemzetközi kapcsolatokban

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 260 5

A jegyzet kizárólag a nemzetközi emberi jogokkal, azaz az egyének és csoportok nemzetközileg elismert jogaival, e normák előmozdítását segítő mechanizmusokkal foglalkozik. Tárgyalja az emberi jogok fejlődést abból a szempontból, hogy az miként fogalmazódott meg, tartalmában hogyan bővült, illetve földrajzilag hogyan terjedt el.

A XX. századig nem voltak nemzetközi normák arra, hogyan kell az államoknak bánniuk saját állampolgáraikkal, azt az államok kizárólagos belső joghatósági körébe tartozónak tekintették. Nem volt nemzetközi jogi alap, hogy más államok közbenjárjanak vagy beavatkozzanak más állam állampolgárai érdekében. A Nemzetközi Emberi Jogi Törvény megszületése óta viszont részletes egyetemes jogalkotás folyik.

Hivatkozás: https://mersz.hu/kornyei-emberi-jogok-a-nemzetkozi-kapcsolatokban//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave