Irimiás Anna, Jászberényi Melinda, Michalkó Gábor

A turisztikai termékek innovatív fejlesztése


Összegzés

A fejezet célja a lassú turizmus elméleti hátterének és a fejlesztésben való szerepének a gyakorlati bemutatása volt. A példák jól illusztrálják, hogy a helyi adottságoktól és településtípustól függően más és más gyakorlat kialakítása vezethet sikerre. A japán példa a „csendes” gyógytelepülések (Harkány) számára lehet irányadó, ahol a szelíd turizmus és a helyi gasztronómia fejlesztésével egy lassú mikrotársadalom jöhet létre. Az olasz gyakorlat többek között a határ menti nemzetközi projekt lehetőségeire mutat rá, mely a hazai keleti régió számára jelenthet alternatívát. A mezőkövesdi példa jól átültethető más egészségturizmussal rendelkező kisvárosra: Makó például a Makovecz építészeti hagyatékra alapozhat, míg Kiskunhalas a csipke köré építhet fel egy lassú márkát. A nagyvárosi lassú mozgalmaknak (Budapest, Szeged) nyitni kellene a nagyközönség felé, hogy egy szélesebb társadalmi bázisra támaszkodva fejlődhessenek.

A turisztikai termékek innovatív fejlesztése

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2019

ISBN: 978 963 454 408 1

Ez a kiadvány arra vállalkozik, hogy a hazai és a nemzetközi szakirodalomra, tudományos vizsgálatokra, szakértői megfigyelésekre, jó gyakorlatokra és persze a szerzők kreativitására alapozva bemutassa a turisztikai termékek palettáját. Az olvasó találkozhat tradicionálisabb termékkel (városi turizmus, bevásárlóturizmus, gasztroturizmus, konferenciaturizmus), szembesülhet úgynevezett niche (rés) termékekkel (kalandturizmus, buliturizmus, sportturizmus, hajós turizmus, szenior turizmus, tudományos turizmus), és végül, de nem utolsósorban elmélyülhet a horizontális, szinte minden terméket átható szemléletformálásban (akadálymentesítés, szexualitás, fenntarthatóság, felelősségteljesség, lassúság). A kötet tanulmányainak gondolatvilágát az innováció szükségszerűsége vezérli.

A kiadvány a turisztikai termékek ismert logikájából/modelljéből kiindulva egyrészt megtartotta annak hagyományos formáját, másrészt számtalan új, innovatív megközelítéssel is találkozhatunk, amely egyaránt igaz azok tartalmára és stílusára. Az egyes termékek/fejezetek olyan szemléletmódot közvetítenek, melyek mára nélkülözhetetlenek a turisztikai trendek kereslet-kínálat értelmezéséhez, a desztinációk termékstruktúra analíziséhez, a piacszegmentációhoz.

Prof. Dr. Aubert Antal egyetemi tanár

A kötet 2020-tól a Turizmus és mobilitás című online sorozat tagjaként jelenik meg.

Hivatkozás: https://mersz.hu/irimias-jaszberenyi-michalko-a-turisztikai-termekek-innovativ-fejlesztese//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave