Nagy Sándor Gyula, Kutasi Gábor (szerk.)

Gazdaságdiplomácia

Elmélet és gyakorlat felkészülő diplomatáknak


Kapcsolattartás írásban

A hivatali, intézmények közötti írásbeli kapcsolattartás alapozza meg a személyes tevékenységet. A leghivatalosabb forma a diplomáciai képviselet és a külügyminisztérium közötti jegyzékváltás. Amikor például a külgazdasági attasé gondoskodni kíván arról, hogy akciójához, rendezvényéhez megszerezze a hivatalos támogatást, szóbeli jegyzéket készít elő, amelyet a képviselet vezetője szignál majd. A szóbeli jegyzék csak nevében szóbeli, a valóságban a legkötöttebb diplomáciai forma: nemzetközileg elfogadott udvariassági bevezető és záró szakasza van, a kettő között helyezhető el a tényleges üzenet. Ügyelni kell arra, hogy a hivatalos közlés a küldő állam nevében történik, tehát csak olyan ígéreteket, javaslatokat, kötelezettségvállalásokat tartalmazzon, aminek a későbbiekben mindig eleget lehet tenni.

Gazdaságdiplomácia

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2020

ISBN: 978 963 454 598 9

A külgazdasági attasék kiemelt szerepet játszanak Magyarország gazdasági érdekeinek képviseletében és üzleti kapcsolatainak bővítésében. Ebből következően az ő felkészültségükön is múlik, hogy a magyar vállalkozások milyen mélységben és sikerrel férnek hozzá a világ gazdasági lehetőségeihez. E felkészültség sokrétű: többek között makrogazdasági, üzleti, vállalkozói, külkereskedelmi, adózási, projektmenedzselési, protokoll-, időgazdálkodási vagy éppen információszerzési és -elemzési ismereteket is igényel. A szerzők törekvése az volt, hogy az egyes fejezetek végen található összefoglaló kérdések, kiemelt kulcsfogalmak, hasznos információforrások és minél több esettanulmány segítse a folyamatok es összefüggések megértését, valamint az átadott ismeretek készségszerű, gyakorlati alkalmazhatóságát.

A jövendő külgazdasági attasék számára mindehhez nyújt segítséget a kézikönyv, amely a Külgazdasági es Külügyminisztérium által alapított Magyar Diplomáciai Akadémia, a Külügyi es Külgazdasági Intézet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, valamint a Budapesti Corvinus Egyetem oktatóinak támogatásával és közreműködésével készült el több mint két év odaadó munkáját követően.

Hivatkozás: https://mersz.hu/nagy-kutasi-gazdasagdiplomacia-elmelet-es-gyakorlat-felkeszulo-diplomataknak//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave