Baksa Máté, Freund Anna, Demeter Krisztina, Losonci Dávid

Üzlet 4.0 - magyarországi vállalati tapasztalatok

Termelés, szolgáltatás, logisztika


Oktatási együttműködések

Az ITSH az alapításától kezdve folyamatosan intenzív kapcsolatot ápol az oktatási intézményekkel, de nagy hangsúlyt fektet a vállalaton belüli képzési lehetőségekre is. A magyar felsőoktatási intézményekkel a piacképes, gyakorlati tudás megszerzését támogató informatikai oktatás megteremtése érdekében számos együttműködésbe kezdett. Már 2007-ben közös képzést indítottak a Nyíregyházi Főiskolával, valamint OKJ-s informatikai képzést indítottak a debreceni Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskolával. 2008-ban az ITSH támogatásával fejlesztették a Debreceni Egyetem Informatikai Karának új levelezőrendszerét. 2009 szeptemberétől a Debreceni Egyetem valamennyi hallgatója választhatja az Informatikai Kar (IK) gondozásában és az ITSH támogatásában indított két specializáció egyikét. 2010 decemberétől a debreceni központban működik Kelet-Magyarország első hivatalos vizsgaközpontja, amely világcégek, köztük vezető informatikai vállalatok (mint például Novell, Oracle, SAP, Cisco Systems) által alapított minősítések megszerzéséhez szükséges vizsgákat bonyolít le. 2011 februárjában az ITSH kihelyezett tanszéket indított a Debreceni Egyetemen a hazai mérnökinformatikus, programtervező informatikus és gazdaságinformatikus szakos hallgatók képzési színvonalának emelése és a piacképes tudás biztosítása érdekében. Később ezt a programot kiterjesztette a Pécsi Tudományegyetemre is. 2011-ben az ITSH 30 millió forintos támogatást nyújtott a Debrecen Térségi Integrált Szakképző Központ és Oktatási Szolgáltató Közhasznú Társaságnak (TISZK). 2012-ben az ITSH és a Miskolci Egyetem indított közös programot. 2012-ben az EuroSkills, Európa legnagyobb szakmai versenyének magyarországi válogatóit és döntőjét szponzorálta az ITSH.

Üzlet 4.0 - magyarországi vállalati tapasztalatok

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 627 6

Utolért bennünket a jövő? A minket körülvevő és a vállalatok számára is elérhető technológiai megoldások örvényszerűen változnak. A változás olyan mértékű, hogy valóban indokolt az ipari forradalom legújabb hullámaként emlegetni. A robotok, az önmagukat fejleszteni képes, tanuló rendszerek és a hét minden napján, a nap minden percében hadra fogható szoftver-munkatársak immár nem a tudományos-fantasztikus irodalom, hanem a nagyvállalatok mindennapjainak szereplői.

E kötet a negyedik ipari forradalom kibontakozásának, vagyis a vállalatok digitális átalakulásának hazai tapasztalatait ismerteti. A szerzők a termelés, a kiskereskedelem, az üzleti szolgáltatások és a logisztika területéről származó 15 vállalati esettanulmányon keresztül, közel 50 vezetői és szakértői interjú alapján mutatják be a fejlett technológiai eszközök üzleti alkalmazásának útkereséseit, tanulmányozásra érdemes példáit és követendő jó gyakorlatait. A könyvben található vállalati esetek egyes konkrét fejlesztési projektek sikereinek és kudarcainak kontextusát tárják fel, miközben az ágazati áttekintések és összefoglaló tanulmányok az általánosítható tapasztalatokat, a más szervezetek és más iparágak számára is hasznosítható mintázatokat taglalják.

A szerzők többéves kutatómunkájuk során nem elsősorban magukat az Ipar 4.0 ernyőfogalom alá tartozó technológiákat igyekeztek megvizsgálni, hanem annak megértésére tettek kísérletet, hogy hogyan jelenik meg a digitális átalakulás a szervezetek stratégiájában és struktúrájában, hogyan ágyazódnak be az új megoldások működésük mindennapjaiba. A példákon át kibontakozó kép – az Üzlet 4.0 – megismerése közelebb vihet bennünket ahhoz, hogy megértsük, hogyan működnek majd a jövő szervezetei.

Hivatkozás: https://mersz.hu/uzlet-40-magyarorszagi-vallalati-tapasztalatok//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave