Szécsényi András, Zsidi Vilmos (szerk.)

A Budapesti Corvinus Egyetem és elődintézményei története a kezdetektől 2020-ig


Budapesti Egyetemi Hálózat/Szövetség

A BCE „ellenjavaslatot” terjesztett elő, mégpedig egy közép-magyarországi kiemelt nemzetközi universitas klaszter létrehozásáról, amely négy budapesti egyetemből (ELTE, SOTE, BME, BCE) állt volna. A javaslat bekerült a BCE 2012-es Intézményfejlesztési Tervébe is mint hálózati vagy szövetségi együttműködés, Budapesti Egyetemi Hálózat vagy Budapesti Egyetemi Szövetség néven.1 Egy ilyen együttműködés többszörös előnyökkel járt volna, hiszen a négy egyetem képzési portfóliója lefedi szinte a teljes oktatási palettát, kihasználhatók az inter-/multidiszciplinaritásban rejlő szinergiák, csökkenthetők a párhuzamosságok és az átfedések, a közös szolgáltatások révén megtakarítások érhetők el, és nem utolsósorban erősödhetnek a nemzetközi pozíciók, javulhat a nemzetközi ranglistákon elért hely.

A Budapesti Corvinus Egyetem és elődintézményei története a kezdetektől 2020-ig

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 674 0

A „Közgáz” történetéről jelen kötet az első összefoglaló tudományos munka. További újdonsága, hogy első ízben kezeli egységben a Budapesti Tudományegyetemi Közgazdaságtudományi Kar (1920-1934), a József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közgazdaságtudományi Kara (1934-1948), a Magyar Közgazdaságtudományi Egyetem (1948-1953), a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem (1953-1990), a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem (1990-2000) a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem (2000-2003) és a BCE (2003-) történetét. A kötet célja, hogy átfogó módon láttassa a 100 éves múlt egyetemtörténetét, függetlenül a politikai-gazdasági rendszerek változásaitól.

A többnyire történeti alapkutatásokra építő könyv lábjegyzetekkel, forrás- és bibliográfiával, fényképválogatással, szervezeti ábrákkal, névmutatóval, archontológiával segíti olvasóit. A meglehetősen heterogén forrásadottságok befolyással vannak a kötet felépítésére és módszertanára egyaránt. A fejezetek többsége jórészt levéltári forrásokra építő szervezettörténeti jellegű, ám bizonyos esetekben lehetőség nyílik narratív források használatára és társadalomtörténeti fókusz megjelenítésére is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/zsidi-szecsenyi-a-budapesti-corvinus-egyetem-es-elodintezmenyei-tortenete//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave