Szécsényi András, Zsidi Vilmos (szerk.)

A Budapesti Corvinus Egyetem és elődintézményei története a kezdetektől 2020-ig


Nemzetközi rangsorok: mérsékelt jelenlét

Ami a nemzetközi rangsorokat illeti, az egyetem pozíciója kevésbé kedvező.1 Néhány rangsorban jelen van – még ha nem is az élmezőnyben –, de igazán és tartósan jó pozíciót a gazdálkodásmenedzsment szakterület kivételével nem sikerült kivívnia. Ebben mind külső, az egyetemtől független, mind belső tényezők szerepet játszanak. Az egyetem 2018 májusában elfogadott Nemzetköziesedési stratégiája erre vonatkozóan olyan okokat sorol fel, mint a közepes méret, a karvesztés, a szűk akadémiai profil, a lehetőségek alatt maradó kutatási teljesítmény, a versenytársak erősebb fókuszálása a rangsorokban elfoglalt pozíciójukra és a világ vezető egyetemeihez képest szerényebb nemzetközi beágyazottság.2

A Budapesti Corvinus Egyetem és elődintézményei története a kezdetektől 2020-ig

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 674 0

A „Közgáz” történetéről jelen kötet az első összefoglaló tudományos munka. További újdonsága, hogy első ízben kezeli egységben a Budapesti Tudományegyetemi Közgazdaságtudományi Kar (1920-1934), a József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közgazdaságtudományi Kara (1934-1948), a Magyar Közgazdaságtudományi Egyetem (1948-1953), a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem (1953-1990), a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem (1990-2000) a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem (2000-2003) és a BCE (2003-) történetét. A kötet célja, hogy átfogó módon láttassa a 100 éves múlt egyetemtörténetét, függetlenül a politikai-gazdasági rendszerek változásaitól.

A többnyire történeti alapkutatásokra építő könyv lábjegyzetekkel, forrás- és bibliográfiával, fényképválogatással, szervezeti ábrákkal, névmutatóval, archontológiával segíti olvasóit. A meglehetősen heterogén forrásadottságok befolyással vannak a kötet felépítésére és módszertanára egyaránt. A fejezetek többsége jórészt levéltári forrásokra építő szervezettörténeti jellegű, ám bizonyos esetekben lehetőség nyílik narratív források használatára és társadalomtörténeti fókusz megjelenítésére is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/zsidi-szecsenyi-a-budapesti-corvinus-egyetem-es-elodintezmenyei-tortenete//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave