Gősi Zsuzsanna, Magyar Márton (szerk.)

Sport - Gazdaság - Covid


Bevezetés

Az Európai Unióban a fenntarthatóság kérdésköre az 1970-es években válik láthatóvá (Faragó 2002). A fenntarthatósági stratégiai célkitűzéseket a „Környezetvédelmi Akcióprogramokban” mutatták be (Európai Bizottság 2019). Ezekben főként a fenntartható fejlődés környezetvédelmi vonatkozásai szerepelnek nagyobb arányban, a társadalmi-szociális dimenziók kevésbé meghatározó szerepet játszanak (Szegnerné Dancs 2006). A sport társadalmi és gazdasági szerepének jelentősége Európában az Amszterdami Egyezményhez csatolt nyilatkozatban, a „Szerződés az Európai Alkotmány létrehozásáról” című dokumentumban (Európai Konvent 2003, 4. szakasz III-182. cikk), az Európai Sport Chartában (Európa Tanács 1992), a Magglingeni Nyilatkozatban (Swiss Academy for Development 2003) jelenik meg. Ezek az európai uniós dokumentumok támasztják alá a sport funkcióinak érvényesülését modern társadalmunkban.

Sport - Gazdaság - Covid

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2022

ISBN: 978 963 454 808 9

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar Egészségfejlesztési és Sporttudományi Intézete sokszínű képzési palettával rendelkezik a sporttudományok területén. Ezt a sokszínűséget tanulmányköteteinkkel is szeretnénk bemutatni. Különböző kiadványaink központi témája a rekreáció és az életmód különböző aspektusokból, a testnevelés-oktatás és a sport gazdasági kérdései.

Sport – Gazdaság – Covid kötetünk is ezeket a témaköröket járja körbe. A különböző tanulmányok bemutatják, hogy a járvány hogyan hatott a sportgazdaság egyes szektoraira, milyen kihívások elé állította a sportszervezőket, és találtunk-e alternatív lehetőségeket a sportesemények területén.

Hivatkozás: https://mersz.hu/gosi-magyar-sport-gazdasag-covid//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave