Stukovszky Tamás, Illyés Péter (szerk.)

A kis- és középvállalkozások innovációja

Elmélet és gyakorlat


Második szint: Szellemivagyon-kezelés vállalatgazdálkodási eszközeinek kialakítása

A szabályozás második szintje a szellemivagyon-kezelés vállalatgazdálkodási eszközeinek kialakítására irányul. Ennek a szabályozásnak az alapját az adja, hogy a vállalati innovációs tevékenység végső soron üzleti célból felhasználásra kerülő eredménytermékek létrehozására irányul. Ahogyan már korábban is bemutattuk, eredményterméknek nevezzük a vállalati innovációs tevékenységnek az eredményét, ha az innovációs tevékenység a célkitűzéseknek megfelelően, sikeresen kerül befejezésre. Az eredménytermék sajátossága, hogy három formában jelenik meg a vállalati gazdálkodás körében: szellemi alkotás, szellemi termék, szellemi tulajdon. A vállalati gazdálkodás innovációs tevékenységgel kapcsolatos alapfeladata, hogy biztosítsa azokat az eszközöket, amelyek lehetővé teszik az eredménytermék vállalati gazdálkodás körében történő kezelését, az eredménytermék mindhárom megjelenési formájában. Az általunk javasolt szabályozási rendszer második szintjén ezért az ehhez szükséges eszközök kialakítására és vállalati rendszerben történő összefogására irányuló ajánlások találhatók. Ezek a következők szerint alakulnak:

A kis- és középvállalkozások innovációja

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2022

ISBN: 978 963 454 833 1

A jelen kötet szellemi munícióját adó, a kkv-k innovációs minimumának azonosítására irányuló kutatás célja az egyes innovációs módszertanok, modellek benchmark jellegű vizsgálata és a hazai kkv-k legoptimálisabb innovációs életciklus modelljének definiálása volt. A kutatás során az innováció mint változási képesség operatív szinten került vizsgálatra az egyes innovációs módszertanok, modellek benchmark jellegű elemzésével.

Miközben a mű célrendszere többrétű, legfontosabb küldetése, hogy az innováció technokrata, tudományos és sokszor talán túlértékelt vagy túlgondolt jelentéstartalmát átformálja a vállalatok mindennapjaiban is használható, működésüket és eredményességüket támogató fogalommá.

A szerzők az innovációs definíciók, modellek, folyamatok, jogszabályok és nemzetközi trendek világának elemző bemutatásán keresztül vezetik az Olvasót, kiemelten foglalkozva a hazai kis- és középvállalkozások innovációs kihívásaival, lehetőségeivel.

A kötetben szereplő ismeretek tanulmányozása hasznos lehet a téma iránt mélyebben érdeklődőknek – legyen szó a jövő innovációmenedzsereiről, döntéselőkészítőkről és szakpolitikusokról vagy akár egyetemi hallgatókról, oktatókról –, akik tenni szeretnének azért, hogy a kis- és középvállalkozások, azáltal pedig hazánk innovációs teljesítménye javuljon, elkerülve ezzel a kevésbé versenyképes gazdasági környezetben rejlő közepes fejlettségi csapda veszélyét.

Hivatkozás: https://mersz.hu/stukovszky-illyes-a-kis-es-kozepvallalkozasok-innovacioja-elmelet-es-gyakorlat//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave