Stukovszky Tamás, Illyés Péter (szerk.)

A kis- és középvállalkozások innovációja

Elmélet és gyakorlat


Growth Accelerator Fund Competition (GAFC)

A FAST programhoz hasonlóan a szövetségi szintű kezdeményezések helyi cégekhez való eljuttatásában játszik szerepet az SBA Growth Accelerator Fund Competition (GAFC) elnevezésű pályázat, amely akcelerátorok és inkubátorházak számára biztosít pótlólagos forrásokat. Ez a lehetőség 2014 óta áll rendelkezésre, és olyan szervezetek pályázatait támogatja, amelyek segítik a vállalkozók üzleti tevekénységének megkezdését, illetve a növekedést. A megcélzott akcelerátorok általában olyan tapasztalt vállalkozástámogató szervezetek, amelyek segítik a kisvállalatok forráshoz jutását, tanácsadási szolgáltatást nyújtanak, valamint növelik ezen vállalatok kapcsolatépítésének hatékonyságát. Fontos cél az is, hogy egy olyan inkluzív vállalkozói ökoszisztéma alakuljon ki, ahol a hagyományos startup központokon kívül működő kezdő vállalkozások is bekapcsolódhatnak. A pályázat kimondott célja, hogy az SBA országos szinten be tudja azonosítani a leginnovatívabb és legígéretesebb kisvállalkozás-akcelerátorokat és inkubátorokat, amelyek olyan high-tech vállalkozásokkal működnek együtt, amelyek sikeres partnerei lehetnek az SBIR/STTR-programoknak. A pályázat során odaítélt összegek célja, hogy a nyertesek személyre szabott, fókuszált segítséget tudjanak nyújtani a high-tech vállalkozóknak, beleértve a vállalkozásalapítás kérdéseit, valamint az SBIR-/STTR-programok megismertetését. A GAFC-hoz 2021-ben egy kiegészítő program kapcsolódott (SBIR Catalyst Competition), mely a támogató szervezetek közötti hálózatépítés ösztönzésére irányul, ezzel elősegítve a hátrányos helyzetű közösségekben a beruházások ösztönzését.

A kis- és középvállalkozások innovációja

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2022

ISBN: 978 963 454 833 1

A jelen kötet szellemi munícióját adó, a kkv-k innovációs minimumának azonosítására irányuló kutatás célja az egyes innovációs módszertanok, modellek benchmark jellegű vizsgálata és a hazai kkv-k legoptimálisabb innovációs életciklus modelljének definiálása volt. A kutatás során az innováció mint változási képesség operatív szinten került vizsgálatra az egyes innovációs módszertanok, modellek benchmark jellegű elemzésével.

Miközben a mű célrendszere többrétű, legfontosabb küldetése, hogy az innováció technokrata, tudományos és sokszor talán túlértékelt vagy túlgondolt jelentéstartalmát átformálja a vállalatok mindennapjaiban is használható, működésüket és eredményességüket támogató fogalommá.

A szerzők az innovációs definíciók, modellek, folyamatok, jogszabályok és nemzetközi trendek világának elemző bemutatásán keresztül vezetik az Olvasót, kiemelten foglalkozva a hazai kis- és középvállalkozások innovációs kihívásaival, lehetőségeivel.

A kötetben szereplő ismeretek tanulmányozása hasznos lehet a téma iránt mélyebben érdeklődőknek – legyen szó a jövő innovációmenedzsereiről, döntéselőkészítőkről és szakpolitikusokról vagy akár egyetemi hallgatókról, oktatókról –, akik tenni szeretnének azért, hogy a kis- és középvállalkozások, azáltal pedig hazánk innovációs teljesítménye javuljon, elkerülve ezzel a kevésbé versenyképes gazdasági környezetben rejlő közepes fejlettségi csapda veszélyét.

Hivatkozás: https://mersz.hu/stukovszky-illyes-a-kis-es-kozepvallalkozasok-innovacioja-elmelet-es-gyakorlat//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave