Szamel Katalin, Balázs István, Gajduschek György, Koi Gyula (szerk.)

Az Európai Unió tagállamainak közigazgatása


A szlovén közigazgatási rendszer általános vonásai

Szlovénia tehát a rendszerváltás utáni átalakuláson átesett alapvetően kicsi és meglehetősen stabil uniós tagállam, közép-európai kulturális és részben posztjugoszláv történelmi háttérrel. Az ország jól megszervezett és működőképes közigazgatással rendelkezik, amely minden szinten elválasztott rendszerben dolgozik, azaz világosan választja szét az államigazgatási és az önkormányzati feladatokat, továbbá a közszolgálati dolgozókat kiveszi az általános munkajogi szabályok hatálya alól, és külön jogszabályi rezsimben foglalkoztatja őket. A rendszer stabilitásra és politikai semlegességre törekszik a közszférában.

Az Európai Unió tagállamainak közigazgatása

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 612 1

A kötet célja a 27 EU-tagállam közigazgatási rendszerének komparatív irányultságú bemutatása. E nagy volumenű vállalkozás - a benne rejlő összes nehézség ellenére - lehetőséget ad arra, hogy ne csak a közigazgatás valamely részterületéről kaphasson az olvasó információkat, hanem az egyes államok teljes közigazgatási rendszerei saját hazai történelmi és politikai kontextusukban nyerhessenek megvilágítást, s ez a tárgyalásmód teszi lehetővé a rendszerek egymással való egybevetését, és fejlődési tendenciáik érzékeltetését is.

A vállalkozás legnagyobb erénye teljeskörűségében és összehasonlító jellegében rejlik, mivel ilyen irányú kutatás még a legfejlettebb közigazgatásokat tömörítő OECD és IIAS keretei között sem folyt az elmúlt két évtizedben. A tizenöt szerző harminc tanulmányát bibliográfiák, részletes tartalomjegyzék valamint számos ábra és táblázat teszi még használhatóbbá.

Hivatkozás: https://mersz.hu/szamel-balazs-gajduschek-koi-az-europai-unio-tagallamainak-kozigazgatasa//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave