Nádas György, Prugberger Tamás

Európai és magyar összehasonlító munka- és közszolgálati jog


A munkavállaló részéről történő jogellenes megszüntetés

A munkavállaló akkor szünteti meg jogellenesen munkaviszonyát, ha határozott időre szóló munkaviszonyát nem rendkívüli felmondással, határozatlan időre szóló munkaviszonyát pedig nem a rendes felmondás szabályainak betartásával szünteti meg, különösen, ha rendkívüli felmondással alapos indok nélkül és/vagy „de facto” elhagyva munkahelyét, kész helyzetet teremt. Miként erről korábban már szó esett, a munkavállaló a munkaviszony jogellenes megszüntetése esetén, ha ezzel a munkáltatónak kárt okoz, az okozott kárért csak mérsékelt módon tartozik helytállni, mivel az Mt. 78. § (2) bekezdése szerint a kártérítés mértéke a felmondási időre járó távolléti díj összege.

Európai és magyar összehasonlító munka- és közszolgálati jog

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 620 6

A hetedik kiadásban megjelenő mű a magyar munkajogi szabályozást középpontba állítva összehasonlító elemzést ad az európai országok hasonló szabályairól, az eltérések vagy a hasonlóságok indokairól. A könyv átdolgozását az új Munka Törvénykönyve, a közszolgálati törvény megalkotása és a közalkalmazotti törvény jelentős módosulása indokolta. A mű két alappillére az individuális munkajog (a munkaviszony szereplői és a munkaviszony tartalma), illetve a kollektív munkajog (kollektív szerződés, szakszervezet, üzemi tanács).

A könyv a jogi felsőoktatás tankönyve, de a feldolgozás teljessége és mélysége miatt e körön túlmutatva haszonnal forgathatják a munkajog gyakorlati szakemberei és a jogalkalmazók is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/prugberger-nadas-europai-es-magyar-osszehasonlito-munka-es-kozszolgalati-jog//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave