Nádas György, Prugberger Tamás

Európai és magyar összehasonlító munka- és közszolgálati jog


Alapvetés

Az európai munkajogelmélet az atipikus munkaviszonyok közé sorolja a már tárgyalt és egyáltalán nem vállalkozási vagy megbízási jellegű részmunkaidős, valamint a meghatározott időre kötött munkaszerződést. E két munkaszerződés, illetve munkaviszony csak azért vált tipikussá, mert a részmunkaidős és a határozott időtartamú munkaviszonyra vonatkozó már tárgyalt két Irányelv előírja a munkáltató számára, hogy az ilyen módon foglalkoztatott munkavállalókat a többi atipikus, nem vezetőként dolgozó munkavállalóhoz hasonlóan a tipikus munkaviszonyban foglalkoztatottakhoz hasonló bánásmódban részesítse, teljes munkaidőre és határozatlan időre szóló mukakör megürülése esetén pedig pályázat kiírása esetén is alkalmazási elsőbbséget biztosítson a többi pályázóval szemben velük egyenlő feltételek, adottságok fennállása esetén.

Európai és magyar összehasonlító munka- és közszolgálati jog

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 620 6

A hetedik kiadásban megjelenő mű a magyar munkajogi szabályozást középpontba állítva összehasonlító elemzést ad az európai országok hasonló szabályairól, az eltérések vagy a hasonlóságok indokairól. A könyv átdolgozását az új Munka Törvénykönyve, a közszolgálati törvény megalkotása és a közalkalmazotti törvény jelentős módosulása indokolta. A mű két alappillére az individuális munkajog (a munkaviszony szereplői és a munkaviszony tartalma), illetve a kollektív munkajog (kollektív szerződés, szakszervezet, üzemi tanács).

A könyv a jogi felsőoktatás tankönyve, de a feldolgozás teljessége és mélysége miatt e körön túlmutatva haszonnal forgathatják a munkajog gyakorlati szakemberei és a jogalkalmazók is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/prugberger-nadas-europai-es-magyar-osszehasonlito-munka-es-kozszolgalati-jog//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave