Koltay András, Nyakas Levente (szerk.)

Magyar és európai médiajog


Az internet működési alapelvei

Az internettel kapcsolatban először is azt fontos megérteni, hogy nem egy elkülönült fizikai hálózatot, hanem azt a módot jelenti, amelynek köszönhetően a világon az egymástól elkülönült több mint 50 ezer hálózat (autonomous systems) egymással kommunikálni képes. Másképpen, az internetet nevezhetjük a hálózatok hálózatának. E hálózatok közötti kommunikáció alapja az ún. TCP/IP protokoll. A különféle adatok (kép, videó, hang stb.) ún. csomagkapcsolt technológiával kerülnek továbbításra, mely szerint a küldő számítógép az adatokat kis csomagokra bontja, és azokat külön-külön megcímezve elküldi a célzott gépnek. A csomagok az internet csomópontjait képező routereken keresztül – gyakran nem ugyanazt az utat követve – jutnak el a célba, melyért a fent említett Transport Control Protocol (TCP) felel. Mihelyst minden csomag megérkezik a címre, az Internet Protocol (IP) segítségével a fogadó gép összeállítja azokat egységes adatfolyammá (pl. képpé).

Magyar és európai médiajog

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 295 630 5

A könyv, mely átmenet a hagyományos tankönyvek és a kézikönyvek között, a média világának jogi szabályozását mutatja be. Áttekinti a média jogi hátterét, ugyanakkor útmutatóként szolgál a mindennapos jogi problémák kezeléséhez.

A média és így a médiajog világa a rendszerváltás óta eltelt időszak Magyarországán jelentősen átpolitizált területté vált, ahol a szellemi frontvonalak megmerevedni látszanak. A kötet szerzői hisznek abban, hogy a társadalomtudományokat, a jogtudományt és természetesen a médiajogot is lehet, sőt muszáj az objektivitás igényével, a napi pragmatikus érdekeknél perspektivikusabb látásmóddal szemlélni, és az egymás felé nyitott felfogások igenis összhangba hozhatók.

Hivatkozás: https://mersz.hu/koltay-nyakas-magyar-es-europai-mediajog//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave