Poór József

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben


A külföldi tulajdon hatása a fluktuációra és megtartásra egy empirikus vizsgálat tükrében

A HR alrendszerek fontos jellemzői a különböző fluktuációs mutatók. Az ilyen mutatókat úgy számolják ki, hogy elosztják az év során kilépettek számát az átlagos állományi létszámmal. Konzervatív felfogás szerint egy átlagos munkavállaló kilépésének költsége az éves bér költségének másfélszeresét teszi ki (Boudreau, 2010). Fontos viszont látni, hogy egy-egy kilépés mögött eltérő kihatások ragadhatók meg. Ha egy kulcsmunkaerő hagyja el a vállalatot, annak jóval nagyobb a kihatása, mintha egy egyszerű beosztott megy el a vállalattól.

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 632 9

A nemzetköziesedés és globalizáció nagyon sokféle módon befolyásolja a cégek tevékenységét. A magyar gazdaságban több mint 30 000 külföldi tulajdonú leányvállalat van, amelyeknél közel 600 000 fő dolgozik.

Ma már számos magyar tulajdonú cég is indult el a nemzetköziesedés útján. Ezek a jelenségek egyaránt fontossá teszik e vállalatok HR gyakorlatának megismerését. A könyv olvasói megismerhetik azokat a leglényegesebb elgondolásokat és gyakorlatokat, amelyek napjaink válsággal sújtott körülményei között a nemzetközi cégeknél hazánkban és a kelet-európai régióban megfigyelhető.

Hivatkozás: https://mersz.hu/poor-nemzetkoziesedes-es-globalizacio-az-emberi-eroforras-menedzsmentben//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave