Poór József

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben


Az új ügyvezető kiválasztása

Az MCE számára, amikor a magyarországi irodájának élére új vezetőt keresett, fontos volt az a szempont, hogy nem az MCE módszereit és szolgáltatásait jól ismerő mérnököt kell első számú vezetőnek kinevezni, hanem olyan szakembert kellett találni, akinél a technikai szakértelem mellett inkább az erős menedzseri és változásvezetési tulajdonságok voltak meghatározóak. Fontos kiválasztási szempont volt még az is, hogy az újonnan kinevezendő ügyvezető hajlandó legyen elvállalni egy teljes cégátalakítással járó, igen nehéz feladatot. A keresést végző fejvadász cég az előzetes megállapodásoknak megfelelően 3 jelöltet mutatott be a kiválasztási bizottságnak, amelynek tagjai között volt a regionális igazgató, az európai személyzeti főnök, valamint a cég elnöke. Végül is hosszas vita után Nagy Károlyt választotta a bizottság. Károly eddigi pályafutása során már számos területen dolgozott. Így többek között szerzett némi tapasztalatot egy külföldi tulajdonú mérnöki irodánál is.

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 632 9

A nemzetköziesedés és globalizáció nagyon sokféle módon befolyásolja a cégek tevékenységét. A magyar gazdaságban több mint 30 000 külföldi tulajdonú leányvállalat van, amelyeknél közel 600 000 fő dolgozik.

Ma már számos magyar tulajdonú cég is indult el a nemzetköziesedés útján. Ezek a jelenségek egyaránt fontossá teszik e vállalatok HR gyakorlatának megismerését. A könyv olvasói megismerhetik azokat a leglényegesebb elgondolásokat és gyakorlatokat, amelyek napjaink válsággal sújtott körülményei között a nemzetközi cégeknél hazánkban és a kelet-európai régióban megfigyelhető.

Hivatkozás: https://mersz.hu/poor-nemzetkoziesedes-es-globalizacio-az-emberi-eroforras-menedzsmentben//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave