Poór József

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben


A HRM jövője

A globalizációs környezetben nem újdonság egy-egy terület, így például kultúránk, nemzetünk vagy egy szakma jövőjének a kifürkészése. Nincs ez másképpen a HR esetében sem. Mit tartogat a jövő a HR számára? – teszi fel a költői kérdést MacDonald (2004: 292) magyarul is megjelent tanulmányában. Véleménye szerint a HR funkció a „piachoz, az alkalmazottak igényeihez, a kormányzati befolyáshoz, a versenyhelyzethez és a gazdasági viszonyokhoz fog alkalmazkodni”. A válság előtti slágertémák inkább a foglalkoztatáshoz, a sokszínűséghez vagy a rugalmassághoz kapcsolódtak (Bach, 2005; Gratton, 2004 és Lepak–Snell, 2007). Az elmúlt időszakban megjelent, jövőre vonatkozó ilyen előrejelzések leginkább 1–2 évet (12–24 hónapot) fogtak át. A legfontosabb gondolatok a következőkben foglalhatók össze:

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 632 9

A nemzetköziesedés és globalizáció nagyon sokféle módon befolyásolja a cégek tevékenységét. A magyar gazdaságban több mint 30 000 külföldi tulajdonú leányvállalat van, amelyeknél közel 600 000 fő dolgozik.

Ma már számos magyar tulajdonú cég is indult el a nemzetköziesedés útján. Ezek a jelenségek egyaránt fontossá teszik e vállalatok HR gyakorlatának megismerését. A könyv olvasói megismerhetik azokat a leglényegesebb elgondolásokat és gyakorlatokat, amelyek napjaink válsággal sújtott körülményei között a nemzetközi cégeknél hazánkban és a kelet-európai régióban megfigyelhető.

Hivatkozás: https://mersz.hu/poor-nemzetkoziesedes-es-globalizacio-az-emberi-eroforras-menedzsmentben//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave