Görgényi Ilona és mtsai

Büntetőjogi fogalomtár


tárgyalás megkezdése
Az elsőfokú bírósági tárgyalás második szakasza. Amennyiben a tárgyalás megnyitását követően a tanács elnöke megállapítja, hogy a tárgyalás megtartásának nincs akadálya, és a tanú, illetőleg a szakértő elhagyta a tárgyalótermet, a bíróság a tárgyalást megkezdi. Ennek során a tanács elnöke felhívására
  • az ügyész ismerteti a vádat,
  • a jelen lévő sértett, illetőleg képviselője nyilatkozik a polgári jogi igény érvényesítéséről, majd
  • a tanúként kihallgatandó sértett a tárgyalótermet elhagyja.
A tárgyalás megkezdésének jelentőségét az ahhoz fűződő joghatások adják. Így a tárgyalás megkezdése után nincs lehetőség az ügy tanács vagy öttagú tanács elé utalására, a tárgyalás elhalasztására, illetve korlátozott az áttétel és a kizárási indítvány előterjesztésének lehetősége.


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 616 9

A könyv az „abszorpció”-tól a „zavar és nyugtalanság keltésére alkalmasság”-ig, az „abszolút eljárási szabálysértés”-től a „zárt tárgyalás”-ig ABC-sorrendben dolgozza a büntető anyagi jog és a büntetőeljárási jog kulcsszavait és azok fogalommagyarázatait. A Büntető Törvénykönyvre és a büntetőeljárásról szóló 1998. évi XIX. törvény címszavaira épülő tartalom elsősorban e két jogterületen tevékenykedőket segíti a fogalmak egységes értelmezésében és használatában. A kötet hasznos lehet a joghallgatók számára is, elősegítve a vizsgákra való felkészülését, a jogági vagy azokhoz elválaszthatatlanul kapcsolódó alapfogalmak jobb megértését.

Hivatkozás: https://mersz.hu/gorgenyi-buntetojogi-fogalomtar//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave