Görgényi Ilona és mtsai

Büntetőjogi fogalomtár


különösen súlyos hátrány
A különösen súlyos hátrány a cselekménynek olyan következménye, amely a konkrét eset összes körülményére tekintettel állapítandó meg, s ami a deliktummal okozott negatív következmények fokozott jellegére utal. [Btk. 142. § (2) bek., Btk. 175/A. § (3) bek. a) pont]
BH2010. 239. I. Az emberrablás bűntettének – különösen súlyos hátrányt okozva történő – elkövetése valósul meg, ha a terheltek a sértettet egy héten át jogellenesen fogva tartják, folyamatosan bántalmazzák, életveszélyesen fenyegetik, megalázzák (levetkőztetik, megláncolják, fejét leborotválják) [1978. évi IV. törvény 175/A. § (3) bekezdés a) pont].
BH2002. 46. A társtettesként, fegyveresen elkövetett emberrablás nem minősül különösen súlyos hátrányt okozó bűntettnek, ha az elkövetők a foglyul ejtett sértettet néhány órán át tartják fogva, és azalatt a részükről bántalmazásra, durva fenyegetésre vagy sanyargatásra nem került sor [Btk. 175/A. § (2) bek. b) pont és (3) bek. a) pont].


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 616 9

A könyv az „abszorpció”-tól a „zavar és nyugtalanság keltésére alkalmasság”-ig, az „abszolút eljárási szabálysértés”-től a „zárt tárgyalás”-ig ABC-sorrendben dolgozza a büntető anyagi jog és a büntetőeljárási jog kulcsszavait és azok fogalommagyarázatait. A Büntető Törvénykönyvre és a büntetőeljárásról szóló 1998. évi XIX. törvény címszavaira épülő tartalom elsősorban e két jogterületen tevékenykedőket segíti a fogalmak egységes értelmezésében és használatában. A kötet hasznos lehet a joghallgatók számára is, elősegítve a vizsgákra való felkészülését, a jogági vagy azokhoz elválaszthatatlanul kapcsolódó alapfogalmak jobb megértését.

Hivatkozás: https://mersz.hu/gorgenyi-buntetojogi-fogalomtar//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave