Poór József

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben


36 Az interkulturális menedzsment kutatásában többféle módszer szerint próbálják a különféle szerzők a különböző országokat csoportosítani. Számos kultúramodell ismert a szakirodalomból. Egyik tipikusan alkalmazott módszer az ún. globális klaszterezés (cluster), ami nem jelent mást, mint meghatározó jellemzők mentén a különböző országok csoportosítását (Peng, 2009). Itt alapvetően arra ügyeltünk, hogy a mintánkban az ismertebb menedzsmentkultúrák képviselve legyenek.

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 632 9

A nemzetköziesedés és globalizáció nagyon sokféle módon befolyásolja a cégek tevékenységét. A magyar gazdaságban több mint 30 000 külföldi tulajdonú leányvállalat van, amelyeknél közel 600 000 fő dolgozik.

Ma már számos magyar tulajdonú cég is indult el a nemzetköziesedés útján. Ezek a jelenségek egyaránt fontossá teszik e vállalatok HR gyakorlatának megismerését. A könyv olvasói megismerhetik azokat a leglényegesebb elgondolásokat és gyakorlatokat, amelyek napjaink válsággal sújtott körülményei között a nemzetközi cégeknél hazánkban és a kelet-európai régióban megfigyelhető.

Hivatkozás: https://mersz.hu/poor-nemzetkoziesedes-es-globalizacio-az-emberi-eroforras-menedzsmentben//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave