Nemeslaki András

Vállalati internetstratégia


Információrobbanás

Az általános internethasználat elterjedése, a felhasználó által generált tartalom, a web 2.0 környezet hatalmas adatrobbanáshoz vezetett. A felhasználók félig strukturált, illetve strukturálatlan szabad szöveg formát, illetve legújabban földrajzihely-specifikus adatokat is közölnek magukról. 2008-ban becslések szerint az interneten található adatok mérete 487 exabyte volt, és ötször ennyit vártunk 2009-ben (Ganz, Reinsel, 2009). Ennek a robbanásszerű növekedésnek a legfőbb kiváltói a közösségi tevékenységekből, a nem hagyományos eszközök elterjedéséből, a mobil internet használatából és szerver oldali adatfeldolgozásból adódtak. Ez magában foglalja az úgynevezett személyes digitális árnyékunkat azáltal, hogy egyre több elektronikus adatsort állítunk elő akarva akaratlanul magunkról. Becslések szerint 2012-re ez a méret elérheti a 1741 exabyte-ot. Az IDC szerint ennek 98%-a digitális por formájában érkezik majd eszközeinkről (e-mail, sms, beszélgetés, chat, GPS-adatok stb.), amelyeket jelenleg nem is elemeznek, illetve tárolnak, ami persze, figyelembe véve a fejlett adatbányászeszközöket, bármikor megváltozhat.

Vállalati internetstratégia

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 837 8

A termelési tényezők fogalomköre egyre bővült a közgazdaságtan fejlődése során. Először csak a földet, majd a munkát és a tőkét, a 20. század végétől pedig már az információt is közéjük sorolták. Nemeslaki András könyve meggyőzően bizonyítja, hogy ma már az internet is kulcsfontosságú erőforrás, termelési tényező a gazdaság szereplői számára. Felhívja a figyelmünket arra is, hogy a társadalom egyre inkább aszerint is rétegződik, hogy tagjai miként tudják céljaik szolgálatába állítani az internetet, és hogy az internet használatának képessége már nem csupán életkor szerint alakítja a jövedelmi és szociális pozíciókat.

Török Ádám, az MTA rendes tagja, egyetemi tanár

A szerző bemutatja azokat az ismereteket, amelyek a technikai rendszerektől a társadalmi rendszerekig, illetve a valós világoktól a virtuális világokig alapvetővé váltak. Mindezek tárgyalása során példák és minták jól elhelyezett kifejtésével vezeti be az olvasót ezen új ismeretek világába.

Szintay István, egyetemi tanár, Miskolci Egyetem

Az infokommunikációs technológiák a közigazgatás több területén is komoly innovációs erőforrást jelentenek. A könyv témakörei így nemcsak az üzleti stratégiai gondolkodásban, hanem a közszolgálat területén dolgozó vezetők számára is nélkülözhetetlenek. Kis Norbert, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem megalapításáért felelős miniszteri biztos, a felsőoktatásért és tudománypolitikáért felelős helyettes államtitkár.

Hivatkozás: https://mersz.hu/nemeslaki-vallalati-internetstrategia//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave