6.3.3. Nemzetközi kitekintés a TM gyakorlatáról: a magyar TM-gyakorlat elhelyezkedése a világban látható trendek között

Jegyzet elhelyezéséhez, kérjük, lépj be.!

Legfrissebb nemzetközi felmérésünkből kiderül, hogy Magyarországon a megkérdezettek közel kétharmada (65 százalék) alkalmaz formális teljesítményértékelési rendszert. A CRANET 2021-es felmérésének adataiból látható, hogy ez a hazai érték csupán 2 százalékkal marad el a globális (a világ harmincnyolc országának adatait tartalmazó) átlagtól. Más vizsgált régiók esetében is viszonylag kismértékű eltérések láthatók, vagyis megállapítható, hogy a TÉR a világ mai szervezeteinek jól ismert és széleskörűen alkalmazott gyakorlata.

Jegyzet elhelyezéséhez, kérjük, lépj be.!

Érdekesség, hogy a legmagasabb arányban a volt szocialista közép-kelet-európai országokban működő szervezetek, intézmények működtetnek formális TÉR-rendszereket. A válaszadók háromnegyede nyilatkozott így, és ez a nem európai országok gyakorlatával mutat hasonlóságot. Legalacsonyabb arányban a Közép-Kelet-Európán kívüli európai országokban alkalmaznak ilyen rendszereket (62 százalék), amiből arra lehet következtetni, hogy ezekben a régiókban – elsősorban Nyugat- és Észak-Európában – magas ugyan a formális TÉR-alkalmazó válaszadók aránya, de emellett itt bizonyára az informális értékelést is erőteljesen alkalmazzák.
 

Jegyzet elhelyezéséhez, kérjük, lépj be.!

6.4. ábra. Alkalmaznak-e formális teljesítményértékelő rendszert a CRANET 2021 felmérés Globális mintájában?Forrás: a szerzők saját szerkesztése
Tartalomjegyzék navigate_next
Keresés a kiadványban navigate_next

A kereséshez, kérjük, lépj be!
Könyvjelzőim navigate_next
A könyvjelzők használatához
be kell jelentkezned.
Jegyzeteim navigate_next
Jegyzetek létrehozásához
be kell jelentkezned.
    Kiemeléseim navigate_next
    Mutasd a szövegben:
    Szűrés:

    Kiemelések létrehozásához
    MeRSZ+ előfizetés szükséges.
      Útmutató elindítása
      delete
      Kivonat
      fullscreenclose
      printsave