Raskó István

Genetika és egészség


További társbérlők

A baktériumok mellett az emberi mikrobiom másik alkotórészei a vírusok. Ezek közül vannak olyanok, amelyek mindenféle tünet nélkül az emberi sejtek lakói, a legtöbb vírus azonban az emberi mikrobiom baktérium-résztvevőit fertőzi, ezek a baktériofágok. Kiderült, hogy ezek a bakteriális mikrobiom legfőbb szabályozói. Az emberi szervezet víruslakói közül fontosak a herpeszvírusok – az emberi populáció legalább 8-féle herpeszvírussal fertőzött. Ezek az emberi szervezetben tüneteket nem okozó vírusok legyengült immunrendszerű egyénekben, fizikailag legyengült szervezetekben aktiválódhatnak. Orvosi szempontból fontosak a humán papillomavírusok, miután ezek bizonyos esetekben méhnyakrákot, garat- és szájüregi daganatokat okozhatnak. Különösen a harmadik világ népeinek okoz súlyos problémát a májgyulladás nehezen gyógyítható formáját kiváltó hepatitis C vírusfertőzés.

Genetika és egészség

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 840 8

Hogyan szabályozza táplálkozásunk a génkifejeződést és a betegséghajlamot? Mik az őssejtek, és mire használhatjuk őket a gyógyításban? Hogy változtatja meg a bennünk élő mikrovilág a betegséghajlamunkat? Mi a hálózati medicina, és mi a jelentősége a gyógyszerfejlesztésben? Milyen genetikai alapon fejlesztett vakcinákkal küzdhetünk az új típusú fertőzések ellen? Hogyan befolyásolja a méhen belüli fejlődés a későbbi betegséghajlamunkat? Hogyan alkalmazhatjuk saját genetikai adataink megismerését az életminőség javításában? Van-e az őseink földrajzi eredetével összefüggő betegséghajlamunk?

A TámPont könyvek sorozat új darabja, a Genetika és egészség érthető és logikus válaszokkal szolgál, határozott pontokat téve a kérdőjelek helyére.

Hivatkozás: https://mersz.hu/rasko-genetika-es-egeszseg//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave