Dudás Anikó

Információs műveltség felsőfokon

Könyvtárinformatika – szakirodalmi forráskutatás a bölcsészet- és társadalomtudományokban


4.7. Kérdések, feladatok

  1. Vegyen elő egy könyvet, mutassa be rajta a könyv fontosabb részeit és vizsgálja meg, hol vannak feltüntetve a könyv önleíró/önazonosító adatai (bibliográfiai információk)!
  2. Mondjon példát a következő kiadványokra: tudománynépszerűsítő/ismeretterjesztő magazin; irodalmi folyóirat; szakfolyóirat.
  3. Helyes-e, és milyen esetben helyes a következő folyóiratok, könyvsorozatok írásmódja: Levéltári szemle (folyóirat); Magyar Nyelv (folyóirat); Szépirodalmi figyelő (folyóirat); Matúra Bölcselet (könyvsorozat); Vár ucca tizenhét könyvek (könyvsorozat).
  4. Tudományos vagy ismeretterjesztő? Természet Világa; Élet és Tudomány; National Geographic Magyarország
  5. Hasonlítsa össze a nyomtatott és az e-könyv tulajdonságait!

Információs műveltség felsőfokon

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 242 1

E munka előzménye Könyvtárinformatika címmel jelent meg 2011-ben. A tartalomszolgáltatások az online technológiai feljesztésekkel lépést tartva rendkívüli iramban változnak, a frissítések követése, az újdonságok alkalmazása megkerülhetetlen. A hangsúlyeltolódásokat és a tartalmi megújítás mértékét a főcím változása is jelzi (Információs műveltség felsőfokon).

Az összeállítás elsődleges célja a korszerű könyvtári rendszer és a kapcsolódó szolgáltatások ismertetése, a szakirodalmi információforrások és felhasználásuk áttekintése. Ezen túlmenően olyan kézikönyv szerepét is be szeretné tölteni, amely kiegészítője lehet a kutatásmódszertani bevezetőknek, segítséget nyújthat az önálló tanuláshoz, a szakirodalmi és egyéb információforrások megismeréséhez, a kutatómunka megkezdéséhez és az újfajta digitális műveltséget igénylő más foglalkozásokhoz is. Vezérfonalként, a tartalomszolgáltatások új trendjeinek áttekintéseként, a bölcsészet- és társadalomtudományi területeken tevékenykedő valamennyi elhivatott szakembernek is ajánlható. Kézikönyvként mindazok számára hasznos lehet, akik tágítani szeretnék a szakterületi forrásokról szerzett tudásukat, be szeretnének pillantani a korszerű szakirodalmi adatbázisok világába, és ezeket az eszközöket kreatívan szeretnék hasznosítani a saját munkájuk során.

Hivatkozás: https://mersz.hu/dudas-informacios-muveltseg-felsofokon//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave