Nemeslaki András

Vállalati internetstratégia


A kiterjesztett valóság fogalma és alapjai

Az MMORPG-játékok modelljei arra a koncepcióra épülnek, hogy a virtuális valóságban a felhasználó teljes egészében belemerül a virtualitásba, a környezet alkotóelemei, azaz vizuális megjelenése, hanghatásai és interakciói egytől-egyig elektronikusan vezéreltek, ezáltal a résztvevő a valóságtól teljesen elszigetelődik. Gyakorlatilag a játékosok viselkedésével kapcsolatban olyan szélsőségek merülnek fel, hogy szinte kilépnek a valós életükből, és társas kapcsolataikat, szórakozásukat, a biológiai folyamatokon kívül szinte minden egyebet a virtuális világba helyeznek át. Természetesen ez igen szélsőség állítás, hiszen a legvadabb játékosok sem vonulnak teljesen át a képzelet világába, és üzleti szempontból szinte elengedhetetlen, hogy az „átjárókat” megtartsuk. A virtuálisvalóság-kutatások és modern alkalmazások jelenlegi célja – többek között ezért is – olyan rendszer előállítása, amelynek használata során a fogyasztó nem érzékeli a különbséget a valódi világ és annak virtuális kiterjesztése között. Egy ilyen rendszer a felhasználó számára úgy jelenik meg, mintha egyszerűen a valódi környezetet nézné, akár a korábban említett HUD-alapú megoldásokon, akár az új technológiai lehetőségek által biztosított eszközökön – webkamera, okostelefon – keresztül tekint a valóságra. Ez a valós és virtuális elemeket kombináló mechanizmus a korábbi virtuális világokban még nem létezett, technológiai fejlesztésük és felhasználási lehetőségeik nagy újdonságerejű, jelenleg is aktív fejlesztési kérdés, de emiatt komoly innovációs és üzleti potenciált jelentenek.

Vállalati internetstratégia

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 837 8

A termelési tényezők fogalomköre egyre bővült a közgazdaságtan fejlődése során. Először csak a földet, majd a munkát és a tőkét, a 20. század végétől pedig már az információt is közéjük sorolták. Nemeslaki András könyve meggyőzően bizonyítja, hogy ma már az internet is kulcsfontosságú erőforrás, termelési tényező a gazdaság szereplői számára. Felhívja a figyelmünket arra is, hogy a társadalom egyre inkább aszerint is rétegződik, hogy tagjai miként tudják céljaik szolgálatába állítani az internetet, és hogy az internet használatának képessége már nem csupán életkor szerint alakítja a jövedelmi és szociális pozíciókat.

Török Ádám, az MTA rendes tagja, egyetemi tanár

A szerző bemutatja azokat az ismereteket, amelyek a technikai rendszerektől a társadalmi rendszerekig, illetve a valós világoktól a virtuális világokig alapvetővé váltak. Mindezek tárgyalása során példák és minták jól elhelyezett kifejtésével vezeti be az olvasót ezen új ismeretek világába.

Szintay István, egyetemi tanár, Miskolci Egyetem

Az infokommunikációs technológiák a közigazgatás több területén is komoly innovációs erőforrást jelentenek. A könyv témakörei így nemcsak az üzleti stratégiai gondolkodásban, hanem a közszolgálat területén dolgozó vezetők számára is nélkülözhetetlenek. Kis Norbert, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem megalapításáért felelős miniszteri biztos, a felsőoktatásért és tudománypolitikáért felelős helyettes államtitkár.

Hivatkozás: https://mersz.hu/nemeslaki-vallalati-internetstrategia//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave