Raskó István

Genetika és egészség


Közvetlen összefüggések

A táplálkozáskutatás a genomikával összekapcsolva meghatározta a táplálkozásigény egyéni vonatkozásait. Megállapították, hogy a felnőttek és gyermekek táplálékigénye eltérő, és ugyancsak különbségek vannak a férfi és a nő táplálékigényében. A táplálékpreferenciában a kulturális hagyományok mellett jelentős a környezeti hatás is. Mindezek a megfigyelések a személyre szabott táplálkozási stratégiák kidolgozásához vezettek. A személyre szabott táplálkozás ötlete nem új, gondoljunk csak a terheseknek, az újszülötteknek, a kisgyermekeknek és a cukorbetegeknek ajánlott speciális étrendre. A nutrigenomika ebben a vonatkozásban új dimenziót nyitott. Az alábbiakban a különböző betegségekben megjelenő táplálkozási hatásokat összegezzük.

Genetika és egészség

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 840 8

Hogyan szabályozza táplálkozásunk a génkifejeződést és a betegséghajlamot? Mik az őssejtek, és mire használhatjuk őket a gyógyításban? Hogy változtatja meg a bennünk élő mikrovilág a betegséghajlamunkat? Mi a hálózati medicina, és mi a jelentősége a gyógyszerfejlesztésben? Milyen genetikai alapon fejlesztett vakcinákkal küzdhetünk az új típusú fertőzések ellen? Hogyan befolyásolja a méhen belüli fejlődés a későbbi betegséghajlamunkat? Hogyan alkalmazhatjuk saját genetikai adataink megismerését az életminőség javításában? Van-e az őseink földrajzi eredetével összefüggő betegséghajlamunk?

A TámPont könyvek sorozat új darabja, a Genetika és egészség érthető és logikus válaszokkal szolgál, határozott pontokat téve a kérdőjelek helyére.

Hivatkozás: https://mersz.hu/rasko-genetika-es-egeszseg//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave