Bánlaki Pál, Dömötör Ferenc, Hlinka József, Szabó Attila, Takács János Gábor, Vehovszky Balázs, Weltsch Zoltán

Járműgyártási folyamatok diagnosztikája


Zajdiagnosztika a járműgyártásban

A zaj mindennapjaink részévé vált; erről könnyen megbizonyosodhatunk, ha egyszer-egyszer eljutunk egy olyan helyre, ahol teljes a csend. Ilyen helyet nem könnyű találni: az erdőben az állatok és a szél zaja, a víz alatt az örvénylések és a sodródó kavicsok zaja, a zárt szobában a légkondicionáló és az elektromos berendezések zaja vesz körül. Teljes csöndet csak nagy ritkán, például egy mély, állatoktól és víztől mentes barlang mélyén tapasztalhatunk, vagy egy kifejezetten erre a célra épített süketszobában. Ezeken a helyeken viszont a csend nemhogy nyugtató, hanem kifejezetten nyomasztó tud lenni. A zaj mindennapjaink része. Olyannyira igaz ez, hogy sokan már azt sem veszik észre, amikor a környezeti zaj már zavaró, vagy akár kifejezetten káros szintre nő. A zajvédelem fontos szerepe, hogy ilyen helyzetben biztonságos határokon belül tartsa az embereket érő zajszintet, legyen szó akár egy munkahelyről vagy a lakó-pihenő övezet éjszakai zajterheléséről.

Járműgyártási folyamatok diagnosztikája

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2019

ISBN: 978 963 454 272 8

A diagnosztikai módszerek szorosan kapcsolódnak az állapotfigyelő karbantartás köréhez. Ilyen stratégia alkalmazása esetén ugyanis a gépen, berendezésen időszakosan vagy folyamatosan műszeres műszaki állapotvizsgálatot végeznek. Az így kapott információt használják fel a javítási munkákhoz. A gép, berendezés műszaki állapotának rendszeres figyelése, dokumentálása, az elhasználódás törvényszerűségeinek feltárása alapján határozzák meg a javítás várható időpontját, várható mértékét.

Hivatkozás: https://mersz.hu/banlaki-domotor-hlinka-szabo-takacs-vehovszky-weltsch-jarmugyartasi-folyamatok-diagosztikaja//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave