21. századi pedagógia
Kérdések, megvitatható gondolatok
- Tervezzük meg az ideális tanulási teret a megfelelő eszközökkel, felszereltséggel.
- Ezután mérjük fel a jelenlegi tanulási teret ugyanezzel a módszertannal.
- Végül írjuk le (ha lehet, másokkal, kollégákkal közösen) azokat a lépéseket, amelyek elmozdíthatják az aktuális állapottól az ideális felé.
- Járjuk körbe az iskolát, készítsünk fényképeket, majd rendezzük ezeket három mappába a Jó, a Rossz és a Csúf elnevezéssel.
- Ugyanezt a feladatot végezzék el a diákok is, majd hasonlítsuk össze az iskoláról készített képet.
Tartalomjegyzék
- 21. századi pedagógia
- Impresszum
- ELŐSZÓ
- I. A digitális pedagógia elmélete
- II. A digitális pedagógia gyakorlata
- III. Digitális iskola lépésről lépésre
- Függelék
- Köszönetnyilvánítás
Kiadó: Akadémiai Kiadó
Online megjelenés éve: 2018
ISBN: 978 963 454 102 8
Egyre többet hallunk a pedagógiai gyakorlat megváltoztatásának szükségességéről. Erről szól a Digitális Oktatási Stratégia, de a legújabb PISA felmérések eredményei is kiemelték valamilyen adaptív változás szükségességét. Megváltoztak a diákok, a későbbi megélhetéshez szükséges képességek, általában a tudásról alkotott képünk és annak produktív használatának képlete is. Ahhoz, hogy hatékonyabb lehessen a közoktatás, ezeket a fontos változásokat a pedagógiai tanulmányokban is hasznos (és talán szükséges) lenne megjeleníteni. A tanártovábbképzésben egyre nagyobb igény mutatkozik az ilyen témájú, ám erősen gyakorlati jellegű, kiadványok iránt (pl. A 21. századi tanár meglepő sikere 2015-ben). Az egyetemi tanárképzésben, illetve a tanártovábbképzési programokban a jelenleg használt tankönyvek, kézikönyvek tovább gondolása, kiegészítése, az új oktatási paradigmához szükségszerűen és organikusan kapcsolódó kiadványra komoly szükség és igény lenne.
Hivatkozás: https://mersz.hu/nadori-prievara-21-szazadi-pedagogia//
BibTeXEndNoteMendeleyZotero