Szűts Zoltán

A digitális pedagógia elmélete


Vitafórum

A fórum a felhasználók által létrehozott tartalom első tömeges platformja volt, amely elindított egy visszafordíthatatlan folyamatot. Ennek következtében a 2000-es évek közepétől a közösségi média és a web 2.0 dimenziójában megszólalási lehetőség nyílt bármely felhasználó számára. A fórumok általában egy adott téma köré szerveződtek, miközben a felhasználók üzeneteket posztolhattak, és válaszolhattak egymásnak. Annyiban különböztek a csettől, hogy az üzenetek általában nagyobb szövegegységekből álltak, és archiválásuk jóval hosszabb időtávra történt, a kommunikációs folyamat pedig nem feltételezett szinkronitást. Bizonyos esetekben előfordult, hogy az üzenetek csak akkor jelentek meg, ha az adminisztrátor jóváhagyta őket. A felhasználók a szigorúbb szerkesztési elveket látva azonban felfedezték a korlátlan szabadságot a világhálón, és a kevésbé moderált fórumok felé indultak el.

A digitális pedagógia elmélete

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2020

ISBN: 978 963 454 585 9

A kötet a digitalizáció és a hálózati lét természetéből fakadó pedagógiai kérdéseket az online kommunikáció és média kérdéseivel strukturális összefüggésben jeleníti meg. A mű célja a pedagógiai gyakorlattal szerves egészet alkotó elméleti keretrendszer megalkotása, amely közös nevelés-, illetve média- és kommunikációtudományi elveken alapszik.

Szűts Zoltán definíciója szerint a digitális pedagógia az osztálytermi vagy távoktatási módszertanok, gondolkodásmódok, szervezési folyamatok és munkaformák olyan egysége, amely infokommunikációs eszközökre, képernyőkre, adatbázisokra és digitális tartalmakra épül.

A szerző nem titkolt szándéka megtalálni az egyensúlyt a technooptimizmus és -pesszimizmus között, miközben lándzsát tör a tudatos digitálistechnológia-használat jól azonosítható előnyei mellett.

Hivatkozás: https://mersz.hu/szuts-a-digitalis-pedagogia-elmelete//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave