Szűts Zoltán

A digitális pedagógia elmélete


Eszköztelenek

A könyv nem foglalkozik számszerűsítve az oktatás gazdasági tényezőivel, és csak olyan, könnyen belátható gazdasági szempontokra alapoz, mint hogy a gyors technikai elavulás szempontjából hatékonyabb a tanulók által birtokolt eszközök használatára támaszkodni az oktatás során, illetve az osztálytermi környezetben tartalom létrehozására alkalmas, hosszú távon is használható számítógépeket érdemes alkalmazni, nem pedig az eszközpark folyamatos megújítását célként kitűzni magunk elé.

A digitális pedagógia elmélete

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2020

ISBN: 978 963 454 585 9

A kötet a digitalizáció és a hálózati lét természetéből fakadó pedagógiai kérdéseket az online kommunikáció és média kérdéseivel strukturális összefüggésben jeleníti meg. A mű célja a pedagógiai gyakorlattal szerves egészet alkotó elméleti keretrendszer megalkotása, amely közös nevelés-, illetve média- és kommunikációtudományi elveken alapszik.

Szűts Zoltán definíciója szerint a digitális pedagógia az osztálytermi vagy távoktatási módszertanok, gondolkodásmódok, szervezési folyamatok és munkaformák olyan egysége, amely infokommunikációs eszközökre, képernyőkre, adatbázisokra és digitális tartalmakra épül.

A szerző nem titkolt szándéka megtalálni az egyensúlyt a technooptimizmus és -pesszimizmus között, miközben lándzsát tör a tudatos digitálistechnológia-használat jól azonosítható előnyei mellett.

Hivatkozás: https://mersz.hu/szuts-a-digitalis-pedagogia-elmelete//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave