Szűts Zoltán

A digitális pedagógia elmélete


Memória

Jelenleg még nem rendelkezünk pontos ismeretekkel arról, hogyan működik az emberi emlékezet (memória). Több elmélet létezik, amely a tudomány jelenlegi állása szerint kívánja modellezni az emlékezet működését. Abban azonban valamennyi elmélet megegyezik, hogy az emlékezet három fázisból áll. A kezdő fázis az érzékelt információ kódolása, ezt követi a tárolás, végül egy adott szituációban a visszakeresés. Mivel az egyént folyamatosan érik ingerek, az emlékezet sohasem statikus. A rendszer része „a már kódolt események hozzáférhetetlenné tétele, valamint az emléknyomok átstrukturálása külső vagy belső kényszerek nyomására”.1

A digitális pedagógia elmélete

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2020

ISBN: 978 963 454 585 9

A kötet a digitalizáció és a hálózati lét természetéből fakadó pedagógiai kérdéseket az online kommunikáció és média kérdéseivel strukturális összefüggésben jeleníti meg. A mű célja a pedagógiai gyakorlattal szerves egészet alkotó elméleti keretrendszer megalkotása, amely közös nevelés-, illetve média- és kommunikációtudományi elveken alapszik.

Szűts Zoltán definíciója szerint a digitális pedagógia az osztálytermi vagy távoktatási módszertanok, gondolkodásmódok, szervezési folyamatok és munkaformák olyan egysége, amely infokommunikációs eszközökre, képernyőkre, adatbázisokra és digitális tartalmakra épül.

A szerző nem titkolt szándéka megtalálni az egyensúlyt a technooptimizmus és -pesszimizmus között, miközben lándzsát tör a tudatos digitálistechnológia-használat jól azonosítható előnyei mellett.

Hivatkozás: https://mersz.hu/szuts-a-digitalis-pedagogia-elmelete//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave