Lente Gábor

Ezeregynél is több molekula meséi


Minek nevezzelek?

„Létrehoztunk egy ötvözetet, ami olyan kemény, hogy képes ellenállni szinte mindennek. Úgy hívják: adamantium” – ezt William Stryker ezredestől tudhatjuk meg az X-Men kezdetek: Farkas című filmben. Ezt követően a minden sérülésből rendkívül gyorsan gyógyuló mutáns, Logan (Hugh Jackman) csontjaiba fecskendezik a még folyékony ötvözetet.


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2020

ISBN: 978 963 454 574 3

Lente Gábor műve egyéni, kivételesen személyes stílusban, képletek és ábrák használata nélkül, pusztán a szavak erejére támaszkodva vezeti be az olvasót a molekulák tudományába. A magyar versidézetek köré szervezett fejezetek azokat az alapvető összefüggéseket és fogalmakat tekintik át, amelyek a vegyészmérnökök, bányászok, kohászok, gyógyszerészek, anyagtudósok és bűnügyi helyszínelők szakmai gondolkodását az utóbbi két évszázadban meghatározták. Eközben e kötet rávilágít arra is, hogy hogyan lehet mozifilmekből származó emlékeinket a természet jelenségeinek megértése során hasznosítani.

Ezt a könyvet mindenkinek ajánljuk, aki szeret olvasni, függetlenül attól, hogy az iskolában kedvelte-e a természettudományos tantárgyakat, vagy sem. Különösen is figyelmébe ajánljuk azoknak, akik osztoznak a szerző magyar nyelv iránti szenvedélyes elkötelezettségében.

Lente Gábor vegyész a Pécsi Tudományegyetem professzora, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a matematikai kémia szakterületének nemzetközileg is ismert kutatója.

Hivatkozás: https://mersz.hu/lente-ezeregynel-is-tobb-molekula-mesei//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave