Falus Iván (főszerk.), Szűcs Ida (szerk.)

Didaktika

Elméleti alapok a tanítás tanulásához


Digitális szimuláció, kiterjesztett és virtuális valóság

A szimuláció használata az oktatásban nem újkeletű, de a digitalizáció során új elemekkel egészül ki. A komplex digitális szimuláció a kiterjesztett és a virtuális valóság technológiájára épülhet. A folyamatos technológiai fejlesztések innovatív módszertani megoldások bevezetését támogatják. Ilyen például az a kísérlet, amelynek során a Second Life virtuális környezetbe költöztethetjük az oktatást, és a tanulók egy virtuális, őket képviselő avatar formájában jelennek meg (Molnár, 2013). A szimuláció segítségével jól fejleszthető a tanulók szociális kompetenciája is, illetve a virtuális világban lehetőség van a tanulói státuszviszonyok (K. Nagy, 2015) átrendezésére.

Didaktika

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 721 1

A didaktika a pedagógiának a tanulás támogatásával foglalkozó tudományterülete, amely a Comenius óta eltelt 5 évszázadban folyamatosan gazdagodott, bővült. A jelen kézikönyv több mint 20 fejezetben dolgozza fel a tanulás jellemzőire, a tanulókra, a tehetségesekkel, a különös figyelmet igénylőkkel való bánásmódra, az oktatás tartalmára, a tantervekre, a tervezésre, az oktatás kereteire, stratégiáira, módszereire, a digitális pedagógiára vonatkozó legújabb ismereteket. Tájékozódhatunk belőle a társadalom és az oktatás kapcsolatáról, a tanulás környezetéről, a hatékony pedagógus ismérveiről, a pedagógussá válás folyamatáról, a pedagógiai kutatás alapvető módszereiről, valamint az oktatás paradigmáinak történeti alakulásáról.

A kézikönyvet, amelyet a neveléstudomány és a pedagógusképzés jeles képviselői írtak, egyaránt haszonnal forgathatják az ismereteiket bővíteni kívánó gyakorló pedagógusok, doktoranduszhallgatók, valamint a mesterség alapjaival ismerkedő pedagógusjelöltek.

Hivatkozás: https://mersz.hu/falus-didaktika//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave