Falus Iván (főszerk.), Szűcs Ida (szerk.)

Didaktika

Elméleti alapok a tanítás tanulásához


Miért fontos a tanulási környezet?

Egy kezdő tanár számára a tanítás során az egyik legnagyobb kihívást általában az jelenti, hogy egy rendkívül komplex, több tényezőből álló folyamatba kell bekapcsolódnia, ezt a folyamatot kell megterveznie és a tanulók tanulását a komplex folyamat során támogatnia. Ez az összetettség, komplexitás az, amivel a tanárjelöltek, kezdő tanárok a legnehezebben boldogulnak. A tanulási környezet átgondolása éppen abban segítheti a tanárt, hogy már a tervezés során tudatosuljon benne ez az összetettség, el tudjon kezdeni a tanulók eltérő tanulási szükségleteiről, igényeiről gondolkodni. Emellett. a tanulási környezetet tudatosan kezelve a terek és eszközök a tanár segítőjévé léphetnek elő: elég, ha például azokra a videókra, könyvekre gondolunk, amelyekből önállóan tanultunk meg valamit.

Didaktika

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 721 1

A didaktika a pedagógiának a tanulás támogatásával foglalkozó tudományterülete, amely a Comenius óta eltelt 5 évszázadban folyamatosan gazdagodott, bővült. A jelen kézikönyv több mint 20 fejezetben dolgozza fel a tanulás jellemzőire, a tanulókra, a tehetségesekkel, a különös figyelmet igénylőkkel való bánásmódra, az oktatás tartalmára, a tantervekre, a tervezésre, az oktatás kereteire, stratégiáira, módszereire, a digitális pedagógiára vonatkozó legújabb ismereteket. Tájékozódhatunk belőle a társadalom és az oktatás kapcsolatáról, a tanulás környezetéről, a hatékony pedagógus ismérveiről, a pedagógussá válás folyamatáról, a pedagógiai kutatás alapvető módszereiről, valamint az oktatás paradigmáinak történeti alakulásáról.

A kézikönyvet, amelyet a neveléstudomány és a pedagógusképzés jeles képviselői írtak, egyaránt haszonnal forgathatják az ismereteiket bővíteni kívánó gyakorló pedagógusok, doktoranduszhallgatók, valamint a mesterség alapjaival ismerkedő pedagógusjelöltek.

Hivatkozás: https://mersz.hu/falus-didaktika//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave