Falus Iván (főszerk.), Szűcs Ida (szerk.)

Didaktika

Elméleti alapok a tanítás tanulásához


A pedagógusok feladatai

Minden pedagógus saját pedagógiai és digitális kompetenciáját valósítja meg komplex módon, harmonizálva az intézmény digitális stratégiájával. Korszerű applikációk bevonásával biztosítja az élményszerű és interaktív elsajátítást is lehetővé tevő irányított és önálló ismeretszerzést. Módszertani kultúráját folyamatosan aktiválva teremti meg a leghatékonyabb munkaformákat, amelyekhez adekvát tartalmat szolgáltat digitalizált formában. Alkalmazza a gyakorlást biztosító feladatokat, amelyeket folyamatosan ellenőriz, értékel és kijelöli a továbbhaladás következő lépéseit is. Megteremti és működteti a szülőkkel, a kollégákkal és egyéb munkacsoportokkal történő rendszeres kommunikáció módjait.

Didaktika

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 721 1

A didaktika a pedagógiának a tanulás támogatásával foglalkozó tudományterülete, amely a Comenius óta eltelt 5 évszázadban folyamatosan gazdagodott, bővült. A jelen kézikönyv több mint 20 fejezetben dolgozza fel a tanulás jellemzőire, a tanulókra, a tehetségesekkel, a különös figyelmet igénylőkkel való bánásmódra, az oktatás tartalmára, a tantervekre, a tervezésre, az oktatás kereteire, stratégiáira, módszereire, a digitális pedagógiára vonatkozó legújabb ismereteket. Tájékozódhatunk belőle a társadalom és az oktatás kapcsolatáról, a tanulás környezetéről, a hatékony pedagógus ismérveiről, a pedagógussá válás folyamatáról, a pedagógiai kutatás alapvető módszereiről, valamint az oktatás paradigmáinak történeti alakulásáról.

A kézikönyvet, amelyet a neveléstudomány és a pedagógusképzés jeles képviselői írtak, egyaránt haszonnal forgathatják az ismereteiket bővíteni kívánó gyakorló pedagógusok, doktoranduszhallgatók, valamint a mesterség alapjaival ismerkedő pedagógusjelöltek.

Hivatkozás: https://mersz.hu/falus-didaktika//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave