Falus Iván (főszerk.), Szűcs Ida (szerk.)

Didaktika

Elméleti alapok a tanítás tanulásához


Egy tipikus folyóiratcikk szerkezeti és tartalmi elemei

Hogyan különböztethetők meg a tudományos folyóiratok a nem tudományos folyóiratoktól? A bennük található írások formai és tartalmi jellemzői mellett magának a folyóiratnak és a cikkek megjelentetése folyamatának van két igen fontos jellemzője. A tudományos folyóiratot egy adott, úgynevezett „tudományos párbeszédközösség” működteti, amely az adott témakör kutatóit jelenti világszerte. A folyóirat megjelenésének szakmai hátterét rendszerint egyetem vagy tudományos szervezet biztosítja. Másik fontos jellemző, hogy a tudományos folyóirat nyitva áll az adott témakör kutatói közössége előtt, azaz bárki nyújthat be megjelentetésre kéziratot. A kézirat benyújtásának angol elnevezése (submit a manuscript) kifejezi a submit ige segítségével, hogy a szerző aláveti magát a folyóirat szerkesztősége által fémjelzett, tudományos közösségi döntésnek a kézirat megjelentetésével kapcsolatban. A legnevesebb folyóiratok a beérkezett kéziratok mindössze 5–10%-át jelentetik meg. A szerkesztőség két vagy három szakértőt kér fel a beérkezett kéziratok bírálatára, és ezek alapján a bírálatok alapján hoz döntést.

Didaktika

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 721 1

A didaktika a pedagógiának a tanulás támogatásával foglalkozó tudományterülete, amely a Comenius óta eltelt 5 évszázadban folyamatosan gazdagodott, bővült. A jelen kézikönyv több mint 20 fejezetben dolgozza fel a tanulás jellemzőire, a tanulókra, a tehetségesekkel, a különös figyelmet igénylőkkel való bánásmódra, az oktatás tartalmára, a tantervekre, a tervezésre, az oktatás kereteire, stratégiáira, módszereire, a digitális pedagógiára vonatkozó legújabb ismereteket. Tájékozódhatunk belőle a társadalom és az oktatás kapcsolatáról, a tanulás környezetéről, a hatékony pedagógus ismérveiről, a pedagógussá válás folyamatáról, a pedagógiai kutatás alapvető módszereiről, valamint az oktatás paradigmáinak történeti alakulásáról.

A kézikönyvet, amelyet a neveléstudomány és a pedagógusképzés jeles képviselői írtak, egyaránt haszonnal forgathatják az ismereteiket bővíteni kívánó gyakorló pedagógusok, doktoranduszhallgatók, valamint a mesterség alapjaival ismerkedő pedagógusjelöltek.

Hivatkozás: https://mersz.hu/falus-didaktika//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave