Falus Iván (főszerk.), Szűcs Ida (szerk.)

Didaktika

Elméleti alapok a tanítás tanulásához


Bevezetés

Mindenki mindig tanul. Észre sem vesszük, de a memóriánkban hosszabb, rövidebb ideig tárolt ismeretek jelennek meg; elsajátítunk bizonyos konkrét tevékenységeket, tehát készségeket, képességeket fejlesztünk magunkban; a körülöttünk megjelenő új jelenségekkel összefüggésben új viszonyulásokat alakítunk ki, tehát attitűdjeink formálódnak, vagyis folyton tanulunk. Gyermek- és ifjúkorban, illetve az intézményes nevelés körülményei között még az életben „átlagosnak” mondható ütemnél is gyorsabban történik meg ez velünk, a születésünket követő negyedszázadban nagyon intenzív a folyamat, de utána sem tűnik el. Világos, hogy a tanulás a pedagógia és azon belül a neveléstudomány egyik legfontosabb fogalma.

Didaktika

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 721 1

A didaktika a pedagógiának a tanulás támogatásával foglalkozó tudományterülete, amely a Comenius óta eltelt 5 évszázadban folyamatosan gazdagodott, bővült. A jelen kézikönyv több mint 20 fejezetben dolgozza fel a tanulás jellemzőire, a tanulókra, a tehetségesekkel, a különös figyelmet igénylőkkel való bánásmódra, az oktatás tartalmára, a tantervekre, a tervezésre, az oktatás kereteire, stratégiáira, módszereire, a digitális pedagógiára vonatkozó legújabb ismereteket. Tájékozódhatunk belőle a társadalom és az oktatás kapcsolatáról, a tanulás környezetéről, a hatékony pedagógus ismérveiről, a pedagógussá válás folyamatáról, a pedagógiai kutatás alapvető módszereiről, valamint az oktatás paradigmáinak történeti alakulásáról.

A kézikönyvet, amelyet a neveléstudomány és a pedagógusképzés jeles képviselői írtak, egyaránt haszonnal forgathatják az ismereteiket bővíteni kívánó gyakorló pedagógusok, doktoranduszhallgatók, valamint a mesterség alapjaival ismerkedő pedagógusjelöltek.

Hivatkozás: https://mersz.hu/falus-didaktika//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave