Notbohm Ellen, Zysk Veronica

Ezeregy nagyszerű ötlet autizmussal élő vagy Asperger-szindrómás gyerekek neveléséhez és tanításához


Mikor használjunk vizuális napirendet?

Gyakran! A vizuális napirend része lehet az egyéni tevékenységnek vagy a tanórának, célja, hogy segítsen a feladatok beosztásában vagy biztosítsa az előreláthatóságot. Az egész napos órarend jól láthatóan tájékoztatja a gyereket arról, hogy mi fog történni a nap folyamán. Tartalmazhat információt arról, hogy a munka vagy játék mikor kezdődik, és mikor fejeződik be, figyelmezteti, ha valami változás van a megszokott napirendhez képest, és az elvégzett munka vizuális megjelenítésére is alkalmas. A heti és havi időrend segít a tervezésben és szervezésben, és éppoly fontos otthon, mint az iskolában. Egész éves időrenddel taníthatjuk meg az évszakokat, jelezhetjük az ünnepeket és jelölhetjük meg hosszan tartó események kezdetét vagy végét, például az iskolaévet vagy az új lakásba költözést.

Ezeregy nagyszerű ötlet autizmussal élő vagy Asperger-szindrómás gyerekek neveléséhez és tanításához

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2022

ISBN: 978 963 454 794 5

Soha ne feledjük, hogy amilyen most a szülő attitûdje a gyerek felé, olyan lesz később a gyermek attitűdje önmaga felé.

Mindannak a fókuszában, amit a gyermek számára biztosítunk, az egészséges szociális-emocionális énkép kialakítása áll. Ennek híján semmilyen terápia vagy nevelés sem fog segíteni.

Lássuk meg benne azt a rátermett, érdekes, produktív és értékes felnőttet, aki – minden okunk megvan arra, hogy elhiggyük – lesz belőle. És őrizzük meg magunkban ezt a képet, mert a mi szemünkön keresztül ő is ezt fogja látni. Aki lát, az hisz, és aki hisz, az meg is valósít.

Hivatkozás: https://mersz.hu/ezeregy-nagyszeru-otlet//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave