Somogyvári Lajos, Tóth József (szerk.)

Humán tudományok: pedagógusképzés és tananyagfejlesztés 3.


Mentálhigiéné a képzés gyakorlatáért, avagy a pedagógus lehetőségei a tanulók és a saját lelki egészségének fejlesztésére

Mental health is essential to overall well-being as physical health is to both the individual and society. Mental, physical, and social health are vital parts of life; they are closely intertwined and deeply interdependent. As mental disorders affect 20% of school-age children, this issue needs to be addressed not only at the family level but also at school. Determinants of mental health include subjective well-being, perceived self-efficacy, autonomy, competence, intergenerational dependence, and the self-realization of an individual’s intellectual and emotional potential. Schools are vital to preparing children for a healthy life, so they need to pay increasing attention to promoting healthy social and emotional development. One of the determinants of school mental hygiene is the teacher. Because a teacher's main work tool is their own personality, their work is also emotionally stressful. To provide effective mental health care, it is also essential for an educator to possess life management skills such as problem-solving, critical thinking, communication, interpersonal relationships, empathy, and emotional coping methods.

Humán tudományok: pedagógusképzés és tananyagfejlesztés 3.

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2022

ISBN: 978 963 454 817 1

A Pannon Egyetem Modern Filológiai és Társadalomtudományi Karának az EFOP 3.4.3 projekt keretében összeállított Humán tudományok: pedagógusképzés és tananyagfejlesztés 3. című tanulmánykötete az első két kötet folytatásaként bemutatja a Kar intézeteiben folyó sokszínű kutatómunkát, amelyet a különböző tudományágak, mint a nyelvtudomány, az irodalom- és kultúratudomány, valamint a társadalom- és neveléstudomány egymásmellettisége és egymáshoz kapcsolódása jellemez. A kutatómunka eredményeként jelen kötetben a különböző képzéseket fejlesztő és támogató neveléstudományi, tanulásmódszertani és tananyagfejlesztési eredmények állnak a középpontban. A disszeminációs tevékenységben ez a tanulmánykötet lezárja a projekthez kötődő kutatómunkát, de egyben újabb távlatokat is nyit a további kérdésfeltevések megvitatása előtt.

Hivatkozás: https://mersz.hu/somogyvari-toth-human-tudomanyok-pedagoguskepzes-es-tananyagfejlesztes-3//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave