Stukovszky Tamás, Illyés Péter (szerk.)

A kis- és középvállalkozások innovációja

Elmélet és gyakorlat


KfW – A saját felelősségű bank1

A középvállalkozások fejlesztésében meghatározó szerepet játszik az Újjáépítési Hitelintézet (Kreditanstalt für Wiederaufbau – KfW) Bank, amely a világ egyik vezető, támogatásokat nyújtó bankja. 1948-as megalakulása óta a német szövetségi állam és a tartományok megbízásából a gazdaság, a szociális és az ökológiai életfeltételek világméretű javítása a célja. A KfW a koronavírus évében, 2020-ban 153,3 milliárd euró támogatási volument állított rendelkezésre. Ebből 50,9 milliárd eurót költöttek a koronavírus-segély intézkedésekre az egész konszernen belül. A KfW-nek nincs fiókhálózata és nincsenek ügyfélbetétei. Saját felelősségre refinanszírozza a támogatási projekteket és majdnem teljes egészében a nemzetközi tőkepiacon keresztül. Erre a célra 2020-ban 66,4 milliárd eurót vett fel. A bank székhelye Frankfurt am Main, leányintézményei vannak Berlinben és Bonnban, és van egy DEG nevű leánytársasága Kölnben. Világszerte több mint 80 képviselete van Európában, Amerikában, Ázsiában és Afrikában. A bank saját felelősségére támogatja a fenntartható változásokat a gazdaságban, az ökológiában és a társadalomban. Támogatja az embereket, az országokat és az intézményeket.

A kis- és középvállalkozások innovációja

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2022

ISBN: 978 963 454 833 1

A jelen kötet szellemi munícióját adó, a kkv-k innovációs minimumának azonosítására irányuló kutatás célja az egyes innovációs módszertanok, modellek benchmark jellegű vizsgálata és a hazai kkv-k legoptimálisabb innovációs életciklus modelljének definiálása volt. A kutatás során az innováció mint változási képesség operatív szinten került vizsgálatra az egyes innovációs módszertanok, modellek benchmark jellegű elemzésével.

Miközben a mű célrendszere többrétű, legfontosabb küldetése, hogy az innováció technokrata, tudományos és sokszor talán túlértékelt vagy túlgondolt jelentéstartalmát átformálja a vállalatok mindennapjaiban is használható, működésüket és eredményességüket támogató fogalommá.

A szerzők az innovációs definíciók, modellek, folyamatok, jogszabályok és nemzetközi trendek világának elemző bemutatásán keresztül vezetik az Olvasót, kiemelten foglalkozva a hazai kis- és középvállalkozások innovációs kihívásaival, lehetőségeivel.

A kötetben szereplő ismeretek tanulmányozása hasznos lehet a téma iránt mélyebben érdeklődőknek – legyen szó a jövő innovációmenedzsereiről, döntéselőkészítőkről és szakpolitikusokról vagy akár egyetemi hallgatókról, oktatókról –, akik tenni szeretnének azért, hogy a kis- és középvállalkozások, azáltal pedig hazánk innovációs teljesítménye javuljon, elkerülve ezzel a kevésbé versenyképes gazdasági környezetben rejlő közepes fejlettségi csapda veszélyét.

Hivatkozás: https://mersz.hu/stukovszky-illyes-a-kis-es-kozepvallalkozasok-innovacioja-elmelet-es-gyakorlat//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave