Nemeslaki András

Vállalati internetstratégia


Virtuális folyamatok

Virtuális folyamatokon azt a kommunikációs módot értjük, amelyet a virtuális szereplők egymással és a virtuális termékekkel folytatnak szinkrón vagy aszinkrón módon. Például az e-kereskedelem esetében az online fizetés egy igen széleskörűen használt virtuális folyamat, sokszor a szereplők által nem is érzékelt. A zeneletöltés folyamata, a film- és könyvfogyasztás szinte a teljes értéklánc virtualizálását tette lehetővé, és számos más modellt látunk így működni (Hutzschenreuter, 2001). Gyakran az intelligens termékek, például RFID-chippel felszerelt ruhadarabok mozgása az olvasókapuk között a fizikai folyamatok szinkronizált, real-time virtualizációját is lehetővé teszi (Loebbecke, 2004). Hasonló módon váltak részeivé a virtuális mozgásnak a gépjárművek a GPS-technológia segítségével, amelyek az útvonaltervezés logisztikai problémáit forradalmasították úgy, hogy a virtualizált gépjárművek mozgása folyamatosan újraoptimalizálható a GPS-koordináták információi szerint, a forgalmi dugók vagy váratlan események alapján (Tokodi, 2004).

Vállalati internetstratégia

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 837 8

A termelési tényezők fogalomköre egyre bővült a közgazdaságtan fejlődése során. Először csak a földet, majd a munkát és a tőkét, a 20. század végétől pedig már az információt is közéjük sorolták. Nemeslaki András könyve meggyőzően bizonyítja, hogy ma már az internet is kulcsfontosságú erőforrás, termelési tényező a gazdaság szereplői számára. Felhívja a figyelmünket arra is, hogy a társadalom egyre inkább aszerint is rétegződik, hogy tagjai miként tudják céljaik szolgálatába állítani az internetet, és hogy az internet használatának képessége már nem csupán életkor szerint alakítja a jövedelmi és szociális pozíciókat.

Török Ádám, az MTA rendes tagja, egyetemi tanár

A szerző bemutatja azokat az ismereteket, amelyek a technikai rendszerektől a társadalmi rendszerekig, illetve a valós világoktól a virtuális világokig alapvetővé váltak. Mindezek tárgyalása során példák és minták jól elhelyezett kifejtésével vezeti be az olvasót ezen új ismeretek világába.

Szintay István, egyetemi tanár, Miskolci Egyetem

Az infokommunikációs technológiák a közigazgatás több területén is komoly innovációs erőforrást jelentenek. A könyv témakörei így nemcsak az üzleti stratégiai gondolkodásban, hanem a közszolgálat területén dolgozó vezetők számára is nélkülözhetetlenek. Kis Norbert, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem megalapításáért felelős miniszteri biztos, a felsőoktatásért és tudománypolitikáért felelős helyettes államtitkár.

Hivatkozás: https://mersz.hu/nemeslaki-vallalati-internetstrategia//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave