Sárvári György

Tudatváltás

Az éber átkapcsolás mûvészete


Készen állsz?

Életünk szüleink vágyai, reményei és félelmei lenyomata mentén indul útjára. Érthető, ha emiatt gyakran összekeverjük a szüleink érzéseit, szorongásait a sajátunkéval. Abba kapaszkodunk, amibe ők, vagy épp az ellenkezőjébe, és az ellenállás mentén igyekszünk ugyanabba az irányba. Amikor jelentős nyomás nehezedik ránk, akár szeretetteljes elvárás, akár fenyegetés formájában, belülről alakítunk ki egy védekezési mintát. Ha ez hosszú ideig fennáll, akkor a lélek torzulásához vezet. Ilyenkor a lélek nem a maga útján, az inspirációk, álmok szabad áramlásában, hanem az ellenállás mentén, megnyomorodva, negatívan fejezi ki önmagát. Olyan ez, mint amikor százötven-kétszáz éve Kínában a szépségideálnak megfelelően a fiatal lányok lábfejét a szülők egy vékony kötéllel hátraszorították, és a lábujjak elhaltak vagy belepréselődtek a talpba. A láb elveszítette a funkcionalitását, a lányok járásképtelenné váltak, bár a kis cipellőkben a lábfejük szépnek látszott.

Tudatváltás

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2020

ISBN: 978 963 454 532 3

Sárvári György hazánk egyik legmeghatározóbb coach tanácsadója. Könyve nem egyszerű leíró pszichológiai kutatás, hanem egy izgalmas krimihez hasonlít, ahol a szereplők kiemelkedő vezetők, sportolók, vagy éppen hétköznapi emberek, akik szeretnének felülemelkedni a sorsukon. Olyan kritikus, drámai pillanatokat sűrít egy-egy ötperces írásba, amelyben egy életpálya legintimebb elakadásai és küzdelmei bontakoznak ki. Minden rövid történet mestermunka, amely a személyes elakadástól a kibontakozás és megújulás lehetőségéig vezet végig minket. Könyve stílusteremtő, mert minden sztoriban van valami egyedi és mégis mindannyiunk számára érvényes tanulság. Írásaiban a sűrítés és a fókuszált vonalvezetés eszközeivel él, amelyben a katarzis és a feloldás fontos szerepet kap. Aki olvassa a különböző emberi történeteket és sorsokat, szinte mindegyikben magára ismerhet. Talán azért is, mert korunk legfontosabb kérdései, az élet, a halál, az egzisztenciális szorongás, a szüleinktől való elszakadás, az elengedés és a megtartás leginkább szívszorító pillanatai bontakoznak ki belőle. A szerző valószínűleg a kollektív tudattalanból hívta elő ezeket a fontos történeteket, hogy mindannyiunk útkeresését támogassa általa.

„…A labirintus belőlünk táplálkozik, a mi kivetülésünk, azonos velünk, és így a megoldás is bennünk van legbelül. Az élet labirintusa olyan organikus Mátrix, amely pontosan követi a belső folyamatainkat. Ha elfáradunk és kiégünk, a külső körülményeink nem pusztán lekövetik a belső állapotunkat, hanem felerősítik. A kiégett ember a saját fásultságának felerősített árnyékával találja szemben magát kívül, illetve olyan erős megállító helyzetekkel, amik tükrözik a belső állapotát…”

„Nincs nagyobb kaland, mint hazaérkezni, hazatalálni, beteljesíteni és fölfedezni azt, ami a miénk. A betöltött idő megteremtése mindannyiunk számára fontos. A betöltött időhöz azonban az üres időn át vezet az út, amelyet megkerülni, átugrani nem lehet. Jó lenne átkapcsolni a pihenés örömébe, és élvezni a megérkezést. Ehhez azonban helyet kell készítenünk önmagunkban a megérkezés ünnepének…”

Hivatkozás: https://mersz.hu/sarvari_tudatvaltas//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave