Őry Tamás

A nemzetközi adóügyi együttműködés szabályozási keretei és gyakorlata


Kapcsolattartás a Bizottsággal

A rendelet XIII. fejezetének 49. cikke részletesen szabályozza a működésének értékelésével összefüggő Bizottság-tagállami együttműködést. Eszerint a tagállamok és a Bizottság megvizsgálják és értékelik az együttműködésre vonatkozó intézkedések működését. A Bizottság az intézkedések működésének javítása céljából összefoglalja a tagállamok tapasztalatait. Ehhez az összefoglalóhoz a tagállamok közlik a Bizottsággal az összes olyan rendelkezésükre álló információt, amely a rendelet szabályainak alkalmazásával függ össze. A rendelet értékeléséhez szükséges statisztikai adatjegyzéket a komitológiai eljárás keretében határozzák meg. A tagállamok – amennyiben azok közlése nem jár indokolatlan adminisztratív terhekkel – közlik a Bizottsággal a rendelkezésükre álló statisztikai adatokat. Az adókijátszás és adókikerülés leküzdésére irányuló közigazgatási együttműködési rendszer hatékonyságának értékelése céljából a tagállamok bármely egyéb információt közölhetnek a Bizottsággal. A Bizottság az információt továbbítja a többi érintett tagállamnak.

A nemzetközi adóügyi együttműködés szabályozási keretei és gyakorlata

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Hungary Kft.

Online megjelenés éve: 2022

Nyomtatott megjelenés éve: 2022

ISBN: 978 963 594 083 7

Az ipar és a kereskedelem világméretű fejlődését kísérő nemzetközi kettős adóztatás és az ellene történő fellépés az adózók adóügyi helyzetét tisztázni szándékozó nemzetközi adóügyi együttműködés kialakulásához vezetett. Mivel az államok csak a saját joghatóságuk területén érvényesíthetik adóztatási jogukat, a más állam adóztatási jogát is érintő adóügyi problémák, konfliktusok megoldásának leghatékonyabb eszközeit a két- vagy többoldalú nemzetközi adóegyezmények és az azokban meghatározott együttműködési szabályok jelentik.

A könyv célja, hogy bemutassa a nemzetközi adóügyi együttműködés fogalmi alapjait, az együttműködés történeti fejlődését és a legjelentősebb nemzetközi modellszabályokat. Kiemelt hangsúlyt helyez a magyar adószabályozás szempontjából legjelentősebb európai uniós szabályozási keretekre, és hasznos ismereteket ad át nemcsak az adózással foglalkozó szűkebb szakmai közönségnek, hanem a gyakorlatban tevékenykedő jogászok, valamint a téma iránt érdeklődő joghallgatók és más felsőoktatási intézmények hallgatói számára is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/a-nemzetkozi-adougyi-egyuttmukodes-szabalyozasi-keretei-es-gyakorlata//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave