Falus Iván (főszerk.), Szűcs Ida (szerk.)

A didaktika kézikönyve

Elméleti alapok a tanítás tanulásához


Feladatok

  1. Az első fejezetben olvasható tehetségdefiníciókat sorolja be az ott megismert csoportok valamelyikébe! Indokolja döntését!
  2. Figyeljen meg egy speciális területen tehetséges tanulót két különböző tanítási órán! Készítsen feljegyzést a gyermek viselkedéséről egy olyan órán, ahol mint tehetséges gyermek vesz részt, és egy olyan órán, amely területen nem kiemelkedő, esetleg átlag alatti teljesítményt nyújt! Hasonlítsa össze a két feljegyzést!
  3. Keressen néhány külföldi szakirodalmat a tehetségsegítő pedagógus szükséges jellemzőiről! Ezek alapján készítsen saját tulajdonságlistát!
  4. Olvassa el A tehetség kézikönyve 2.6. fejezetében1 a szaktárgyára vonatkozó alfejezetet! Alkossanak különböző szakosokból álló csoportot, készítsenek prezentációt, és segítségével mutassák be egymásnak a tantárgyuk tehetségsegítésének kérdéskörét!
  5. Készítsen szaktárgyából kreativitást fejlesztő feladatokat! Oldassa meg a feladatokat egy osztály tanulóival, és értékelje a megoldásaikat!
  6. Tervezzen meg egy tanítási órát, amelyen alkalmazza a differenciálást! Gondoljon a tehetséges tanulóra is!
  7. Készítsen feladatokat a Renzulli-féle gazdagító triád modellje egyes szintjeihez!
  8. Válasszon ki egy tehetséggondozó iskolát, és keressen a tehetséggondozásra vonatkozó javaslatokat az iskola pedagógiai programjában, értékelje azokat!

A didaktika kézikönyve

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2022

ISBN: 978 963 454 845 4

A didaktika a pedagógiának a tanulás támogatásával foglalkozó tudományterülete, amely a Comenius óta eltelt 5 évszázadban folyamatosan gazdagodott, bővült. A jelen kézikönyv több mint 20 fejezetben dolgozza fel a tanulás jellemzőire, a tanulókra, a tehetségesekkel, a különös figyelmet igénylőkkel való bánásmódra, az oktatás tartalmára, a tantervekre, a tervezésre, az oktatás kereteire, stratégiáira, módszereire, a digitális pedagógiára vonatkozó legújabb ismereteket. Tájékozódhatunk belőle a társadalom és az oktatás kapcsolatáról, a tanulás környezetéről, a hatékony pedagógus ismérveiről, a pedagógussá válás folyamatáról, a pedagógiai kutatás alapvető módszereiről, valamint az oktatás paradigmáinak történeti alakulásáról. A kézikönyvet, amelyet a neveléstudomány és a pedagógusképzés jeles képviselői írtak, egyaránt haszonnal forgathatják az ismereteiket bővíteni kívánó gyakorló pedagógusok, doktoranduszhallgatók, valamint a mesterség alapjaival ismerkedő pedagógusjelöltek.

Hivatkozás: https://mersz.hu/falus-szucs-a-didaktika-kezikonyve//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave